УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Заходи щодо попередження передачі інфекції.

🚩 При ✔︎заборі та ✔︎поводженні з ЛАБОРАТОРНИМИ ЗРАЗКАМИ є обов’язковим елементом профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я.
У зв’язку з цим

World Health Organization (WHO)

рекомендує дотримуватися таких інструкцій:

📕Всі зразки, взяті для лабораторних аналізів, слід розглядати як потенційно інфіковані.
Медичні працівники, які здійснюють забір або транспортування клінічних зразків, повинні строго дотримуватися стандартних заходів, щоб ЗВЕСТИ ДО МІНІМУМУ📉 можливість контакту з патогенами.
📍 Необхідно:
✅Забезпечити медичних працівників, які здійснюють забір зразків, відповідними ЗІЗ (т. е. захист очей, медична маска, халат з довгими рукавами, рукавички).
➤ Якщо забір зразка проводиться шляхом процедури, яка веде до утворення аерозолів, персонал повинен носити протиаерозольні РЕСПІРАТОРИ з рівнем захисту N95, FFP2 – або еквівалентний респіратор;
✅Переконатися, що персонал, який здійснює транспортування зразків, пройшов навчання безпечним методам поводження з матеріалами і процедурам з проведення знезараження (деконтамінації) в разі ПРОТІКАННЯ інфекційного матеріалу.
✅Помістити зразки для перевезення в герметичні пакети для зразків, в яких є окрема герметична кишеня для зразків (тобто, пластиковий пакет для зразків, що являють собою біологічну небезпеку).
➤ На контейнері зі зразком повинна бути 📄наклейка з інформацією про пацієнта і до нього має додаватися чітко сформоване направлення➡️ на дослідження.
✅Переконатися, що лабораторії при медичних установах дотримуються 🥇передових методів і процедур забезпечення БІОБЕЗПЕКИ при роботі з відповідним типом мікроорганізмів.
✅У всіх випадках, коли це можливо, забезпечити 🚘доставку зразків ТІЛЬКИ кур’єрською службою. НЕ використовувати системи пневматичної пошти для транспортування зразків.
✅Забезпечити чітке зазначення в направленні на дослідження ✔︎імені, ✔︎прізвища та ✔︎дати народження пацієнта і ✔︎назви передбачуваної інфекції. В короткі, наскільки це можливо, терміни інформувати лабораторію про направлення зразків.
Команда

NEGIC

упевнена, що поінформованість та навчання є першим кроком до забезпечення інфекційної безпеки у закладі.

👍Підписуйтесь на нашу сторінку та будьте в курсі найновіших практик з профілактики інфекцій!
За матеріалами ВООЗ: