УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Зарплата медиків: мінімальний орієнтир для лікаря — 20 тис. грн

18 червня 2021 р., напередодні Дня медичного працівника, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, що встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці медиків: не менше 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу й не менше 20 тис. грн для лікарського складу.
Про це Глава держави сказав під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника України, які відбулися того ж дня на подвір’ї Маріїнського палацу у Києві.
В. Зеленський акцентував увагу на тому, що держава повинна турбуватися про медиків не лише раз на рік, а щодня. За його словами, необхідно компенсувати брак належної уваги до медицини протягом багатьох років та цінувати лікарів як національне багатство.
Якісна інфраструктура та гідна мотивація для медиків
Для досягнення цієї мети Президент визначив два ключових пріоритети: перший — якісна інфраструктура й належні умови для роботи медиків, другий — гідна мотивація, забезпечення, умови та гарантії для медичних працівників.
«Я розумію, що будь-яка, навіть надсучасна лікарня ризикує стати красивою й нікому не потрібною декорацією, якщо в ній не працюють мотивовані, професійні, захищені та, що важливо, щасливі спеціалісти», — зауважив Глава держави.
В. Зеленський назвав неприпустимим, коли середня зарплата в галузі охорони здоров’я близька до рівня середньої зарплати по країні: «За всієї поваги до всіх професій, але життя людини — безцінне, а отже, його порятунок має бути однією з найбільш високооплачуваних справ. Або наша країна забезпечить гідну мотивацію своїм медикам, або цю мотивацію їм нададуть інші країни», — зазначив Президент.
Глава держави нагадав, що українська влада поступово збільшує заробітну плату медикам, але потрібно знаходити нові механізми та ресурси, допоки розмір їх зарплати не стане справедливим.
Як це досягатиметься? За його словами, спільно з Урядом та Парламентом будуть ухвалені всі необхідні рішення, щоб загальний бюджет охорони здоров’я зростав, а відповідно збільшувалися й тарифи Програми медичних гарантій, і щоб лікарі могли відстояти право на гідну оплату перед роботодавцем, а колективні договори встановлювали справедливу формулу виплат.
«Наразі Уряд починає процес підготовки бюджету на 2022 р. Я очікую, що він стане чітким сигналом про відновлення престижу та важливої ролі медиків у нашому суспільстві. Я дуже прошу Уряд врахувати ці розміри під час розрахунку тарифів медичних гарантій і формування бюджетів відомчих медичних закладів», — зауважив Глава держави.
Також В. Зеленський закликав місцеву владу як власників медичних закладів забезпечити справедливий розподіл коштів і не допускати великого розриву у зарплатні керівників лікарень та інших медичних працівників.
Крім того, Президент поінформував, що в четвер Верховна Рада ухвалила ініційований ним закон щодо розширеного неонатального скринінгу в Україні.
«Ми розпочинаємо системну роботу з орфанними захворюваннями в цілому та спінальною м’язовою атрофією зокрема», — додав він. Країна повертається до нормального життя завдяки медикам”
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами president.gov.ua