Плазма крові осіб, які одужали після COVID-19, не допомагає боротися із захворюванням – вчені

Дослідники з’ясували, що плазма крові пацієнтів, які одужали після коронавірусу, не допомагає запобігти прогресуванню захворювання у людей з COVID-19. Про це повідомляє Medvestnik з посиланням на дані дослідження вчених у The New England Journal of Medicine.Група американських науковців провела дослідження 511 пацієнтів (їх середній вік становив 54 роки) з симптомами COVID-19 в 48 відділеннях невідкладної допомоги у 21 штаті США.

Повідомляється, що всі пацієнти звернулися до відділення невідкладної допомоги протягом семи днів з моменту появи симптомів коронавірусу. Учасники дослідження отримували або одну дозу плазми людей, які одужали від COVID-19 та мали високі титри антитіл, або плацебо.

Вчені виявили, що захворювання прогресувало у 30% пацієнтів в групі, яка отримувала плазму, в порівнянні з 31,9% в групі плацебо. П’ять пацієнтів, яким вводили плазму, померли, в групі плацебо померла одна людина. В обох групах також були аналогічні результати щодо «найгіршого ступеня тяжкості захворювання» і середньої кількості днів без госпіталізації (28,3% проти 28,6%)

«Між групами з плазмою і плацебо не було відмінностей за часом до погіршення [симптомів], «найгіршого ступеня тяжкості захворювання», смертності й кількості днів без госпіталізації, і ми не бачили жодної підгрупи з диференційованою відповіддю на лікування», – роз’яснив один з авторів дослідження, доктор медицини Кліфтон Каллавей.

Вчені очікували, що пасивна імунізація плазмою крові людей, що одужали від коронавірусу, пацієнтів з COVID-19, допоможе змінити перебіг захворювання.

«Ці дані можуть вказувати на те, що тяжкість захворювання після зараження більше пов’язана з реакцією пацієнта на інфекцію (ступенем запалення в легенях), а не з видаленням вірусу антитілами, оскільки більшість пацієнтів з часом виробляють власні антитіла», – резюмував дослідник.

Вчені повідомили, що введення плазми крові осіб, які одужали після коронавірусу, амбулаторним пацієнтам з групи високого ризику протягом одного тижня після появи симптомів COVID-19, не допомогло уникнути прогресування захворювання.

Раніше стало відомо, що реконвалесцентна плазмова терапія продемонструвала ефективність в лікуванні COVID-19.