У Мексиці створили нано-маску, яка знищує вірус SARS-CoV-2

Вчені Національного автономного університету Мексики (UNAM) створили захисну маску з використанням наношарів срібла і міді, яка інактивує SARS-CoV-2, що викликає коронавірусну хворобу, повідомляє видання UNAM.  

У Мексиці створили нано-маску, яка інактивує вірус SARS-CoV-2. Фото gaceta.unam.

Група науковців з Інституту дослідження матеріалів на чолі з Сандрою Роділ створила протимікробну маску з матеріалом, зареєстрованим як SakCu.

Зазначається, що «Sak» мовою мая означає «срібло», а «Cu» – це абревіатура елемента «мідь».

Маска SakCu складається з трьох шарів. Зовнішній і внутрішній створений з бавовни, середній – з наношарів срібла та міді, нанесених на поліпропілен. Повідомляється, що ці метали використовувалися через їх доведені противірусні, антибактеріальні та навіть протигрибкові властивості.

«Завдяки використанню суміші срібла і міді, що утворює наношар товщиною від 30 до 40 нанометрів, він забезпечує подвійний захист від вірусів і бактерій», – повідомляють науковці.

У співпраці з лікарнею Хуарес-де-Мексико команда Національного університету продемонструвала, що наношар срібла і міді інактивує SARS-CoV-2.

Краплі з вірусом, взяті у пацієнтів, інфікованих Covid-19, поміщали на срібно-мідну плівку, нанесену на поліпропілен, і було помічено, що, в залежності від концентрації вірусу, якщо вона була високою, вірус зникав більш ніж на 80 відсотків за кілька днів. Якщо вірусне навантаження було низьким, через дві години вірусна РНК не виявлялася. При контакті з наношаром срібло-мідь мембрана SARS-CoV-2 розривається, і його РНК пошкоджується.

Також науковці перевірили маску на токсичність і виявили її безпечність для використання.

Маска має зовнішній і внутрішній шари з бавовни і прошарок поліпропіленового фільтра, покриту SakCu, яку можна прати до 10 разів без втрати своїх біоцидних властивостей.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені створили маску, яка здатна виявляти коронавірус за 90 хвилин.