Бустерне щеплення CoronaVac майже втричі ефективніше захищає від штаму «Дельта» – вчені

Третя доза китайської вакцини CoronaVac від фармкомпанії Sinovac Biotech сприяє зростанню ефективності антитіл у протидії «Дельта»-варіанту у понад 2,5 раза, повідомляє Reuters з посиланням на дослідження китайських вчених.Науковці не виявили активність нейтралізуючих антитіл проти штаму «Дельта» через півроку у людей, які отримали другу дозу щеплення CoronaVac.

Дослідники з Академії наук Китаю, Університету Фурана та компанії Sinovac Biotech заявили, що в осіб, яким ввели третю дозу препарату CoronaVac, через чотири тижні зросла кількість нейтралізуючих антитіл у 2,5 раза в порівнянні з рівнем, який у них був зафіксований через чотири тижні після введення другої дози.

У дослідженні вчені проаналізували зразки 66 осіб, зокрема 38 добровольців, яким введи дві або три дози препарату CoronaVac. Фахівці не повідомили, які зміни активності антитіл можуть запобігти інфікування «Дельта»-варіантом коронавірусу.

Зазначається, що Всесвітня організація охорони здоров’я планує доставити близько 100 мільйонів доз вакцини Sinovac і Sinopharm COVID-19 до кінця вересня в Африку та Азію, в межах своєї першої поставки китайських вакцин.

Нагадаємо, що вчені з Таїланду розповіли про ефективність мікшування вакцин CoronaVac і AstraZeneca. Комбінація COVID-препаратів CoronaVac і AstraZeneca є ефективною та викликає імунну відповідь, так само як і після проведення повної вакцинації AstraZeneca.

Раніше стало відомо, що провідна вчена з випробувань китайської вакцини Sinovac Новіль Сьяфрі Бахтіяр померла в Індонезії з підозрою на коронавірусну інфекцію.