COVID-вакцинація дітей: заява Української академії педіатричних спеціальностей

В Українській академії педіатричних спеціальностей підтримують дозвіл МОЗ на імунізацію дітей, які мають ризики важкого перебігу коронавірусної хвороби, віком від 12 років, однак вважають, що першочергово вакцинувати потрібно осіб з груп ризику, йдеться у заяві УАПС.В Українській академії педіатричних спеціальностей повідомили, що цілком розділяють погляди Європейської академії педіатрії щодо COVID-імунізації дітей та підлітків, яка закликала щепити їх проти коронавірусної хвороби для формування популяційного імунітету та припинення пандемії.

Однак в Українській академії заявили, що першочергово щеплення мають отримати люди, які входять до груп високого ризику тяжкого перебігу захворювання, розвитку ускладнень та смерті від COVID-19. Водночас в УАПС повідомили, що підтримують рішення Міністерства охорони здоров’я України щодо надання дозволу на використання вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech згідно з інструкцією дітям віком від 12 років з груп ризик з наявними супутніми хворобами та які не мають протипоказань до вакцинації.

У свою чергу, Консультаційний орган Великобританії з вакцин не рекомендує робити щеплення проти COVID-19 здоровим дітям у віці від 12 до 15 років. Однак, як повідомляє Sky News, чотири головних медичних директора країни повинні додатково вивчити це питання, перш ніж буде прийнято остаточне рішення.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я і соціального забезпечення (DHSC), подальші рекомендації з вакцинації молодих людей в цій віковій групі будуть надані після оцінки Об’єднаного комітету з вакцинації та імунізації (JCVI), який, в свою чергу, розширив список підлітків з груп ризику, яким дозволено робити щеплення проти коронавірусу.

Міністр охорони здоров’я Великої Британії Саджид Джавід сказав, що перш ніж прийняти рішення уряд «розгляне рекомендації головних лікарів, ґрунтуючись на рекомендаціях JCVI». Очікується, що результат оголосять за кілька днів.

Нагадаємо, лікар-імунолог, бактеріолог вищої категорії, доктор медичних наук Андрій Волянський розповів, що діти хворіють на коронавірус з тією самою частотою, що й дорослі.