Термін придатності деяких COVID-вакцини в Україні закінчується восени

Міністерство охорони здоров’я хоче з максимальною ефективністю використати вакцини проти коронавірусу, термін придатності яких закінчується восени 2021 року. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, пише The Pharma Media.В Україні планують максимально ефективно використовувати COVID-вакцини, у яких восени може закінчитися термін придатності. Зазначається, що жодний препарат, термін придатності якого вичерпаний, не будуть застосовувати для імунізації громадян.

Кузін пояснив, що у МОЗ планують спочатку використати ті вакцини, термін придатності яких добігає кінця.

Наразі в країні на обласних складах є три мільйони доз вакцини від компанії AstraZeneca, у яких в жовтні-листопаді закінчується термін придатності. За словами головного санлікаря, до кінця листопада та до кінця грудня завершується термін зберігання 1,1 млн доз вакцини від фармкомпанії Pfizer.

Він доповнив, що наразі в країні щодня роблять близько 120-150 тис. COVID-щеплень, тому вакцини встигнуть використати до закінчення їх терміну придатності.

Головний санлікар пояснив, що для максимально ефективного використання препарати розподілять між регіонами.

Раніше стало відомо, що в Україні були зафіксовані поставки вакцин AstraZeneca проти COVID-19, яка мала граничний термін придатності.

Нагадаємо, що в Ізраїлі утилізували 80 тисяч доз вакцини проти коронавірусної інфекції від фармацевтичної компанії Pfizer. Відповідне рішення зумовлене закінченням терміну придатності препарату.