УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

COVID-19: у Харкові вироблятимуть вакцину «CoronaVac»

Харківське підприємство «Лекхім» наступного року планує запустити виробництво вакцин у наповнених шприцах, в тому числі і вакцин проти COVID-19.

Про це стало відомо 13 вересня 2021 р. на зустрічі колективу «Лекхіму» з секретарем Харківської міської ради Ігорем Тереховим.

«Це дуже важливий проєкт. Ми не знаємо, якою буде ситуація за місяць або два з пандемією. І те, що харківське підприємство збирається випускати вакцину і вкласти у виробництво приблизно 25–30 млн євро, — це дуже добре», — заявив Ігор Терехов.

Секретар міськради також зазначив, що влада Харкова зараз робить все можливе для того, щоб підготуватися до вірогідної ​​нової хвилі коронавірусу — закуповуються препарати, необхідне медичне обладнання, кисневі станції.

У Харкові вироблятиметься вакцина «CoronaVac», створена китайською компанією «Sinovac Biotech». У 2021 р. група «Лекхім» стала офіційним постачальником цієї вакцини в Україні.

Довідка. Група «Лекхім» існує з 1992 р. Через рік після початку роботи «Лекхім» першою в Україні організувала промисловий випуск препаратів у формі супозиторіїв, а у 2000 р. почала виробляти препарати в таблетках. Сьогодні група «Лекхім» виробляє більше 200 найменувань лікарських препаратів, які продаються в аптеках Харкова, України і експортуються в 35 країн світу. Щорічно група реєструє близько 10 нових препаратів.

Нагадаємо, у 2022 р. в Україні планується локалізація виробництва вакцин від грипу.