МОЗ розробляє стратегію розвитку охорони здоров’я до 2030 року

Стратегія розвитку системи охорони здоров’я–2030 буде розроблена МОЗ до 1 грудня 2021 р. із залученням ключових стейкхолдерів сфери охорони здоров’я та у співпраці з міжнародними партнерами. Таке завдання визначено в Указі Президента України  № 369/2021. 

Коментар Олексія Яременка

«В основу стратегії закладені 6 сучасних принципів та цінностей: універсальний доступ, рівність та залученість, людиноцентричність, підзвітність, чітка міжсекторальна взаємодія та недопущення погіршення соціально-економічного становища пацієнта через погіршення здоров’я. Вони визначені як головні та будуть визначати розвиток всіх напрямків системи охорони здоров’я», — коментує початок роботи над документом заступник міністра охорони здоров’я з європейської інтеграції Олексій Яременко.

Він додав, що основними напрямками стратегії будуть надання якісних медичних послуг та їх фінансування, стан громадського здоров’я та боротьба з епідеміями, доступність лікарських засобів та медичних виробів, а також розвиток медичної освіти, науки та кадрового потенціалу.

До роботи над стратегією залучені майже 30 представників різних центральних органів виконавчої влади, міжнародних та пацієнтських організацій та професійних об’єднань. Працювати над документом будуть за технічної підтримки  ВООЗ та Світового банку.