Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив постанову «Про посилення заходів профілактики вакцинокерованих інфекцій»

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив постанову «Про посилення заходів профілактики вакцинокерованих інфекцій» (https://cutt.ly/CRc8uYR). Її впровадження допоможе знизити ризики захворюваності та смертності від хвороб, які можна подолати вакцинацією.
В постанові йдеться:
✅ Імунізація має й далі залишатися доступною.
Пацієнти не мають отримувати надлишкових рекомендацій щодо обстежень чи діагностики перед проведенням щеплень.
✅ Можна й потрібно вводити кілька вакцин одночасно. Це дозволить зменшити кількість візитів до лікарні.
✅ Щеплення мають бути організовані з неухильним дотриманням заходів інфекційного контролю. Ті, хто приходить у заклади охорони здоров’я, щоб отримати профілактичні щеплення, не мають сидіти в чергах із великим скупченням людей у кімнатах очікування.
✅ Діти мають перебувати й зараховуватися до закладів освіти за наявності відомостей про завершений курс обов’язкових профілактичних щеплень відповідно до віку та Національного календаря профілактичних щеплень.
✅ Батьки й законні представники дитини мають право бути поруч із нею під час проведення вакцинації в медпунктах закладів освіти для захисту прав дитини та надання дозволу на медичне втручання.
До Національного календаря профілактичних щеплень (https://cutt.ly/BRc3p94) внесені вакцини від 10 інфекційних захворювань. Держава забезпечує ці вакцини власним коштом, тобто громадяни отримують їх безоплатно.
Завдяки підвищенню кількості вакцинованих вдасться попередити спалахи небезпечних хвороб, а отже, — запобігти додатковому навантаженню на систему охорони здоров’я та інфекційні лікарні.
Звіртеся з Національним календарем профілактичних щеплень (https://cutt.ly/BRc3p94) та прослідкуйте, щоб ви та ваша дитина були провакциновані вчасно.