Уряд виділив 400 млн грн на закупівлю кисневих станцій

Питання протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 та дотримання карантинних заходів обговорили під час селекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 1 листопада 2021 р.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, за минулий тиждень зроблено 1,74 млн щеплень проти COVID-19.

Коментар Дениса Шмигаля

«Уряд не запроваджував локдаун, який діяв в Україні під час попередніх спалахів захворювання. Замість закриття торгово-розважальних центрів (ТРЦ) або закладів харчування, їм дозволено працювати без додаткових обмежень за умови повної вакцинації. Це оптимальний баланс для того, щоб вповільнити поширення хвороби та не зупиняти економічної активності в країні. Держава забезпечила можливість кожному безкоштовно щепитися ефективною перевіреною вакциною», — зазначив Д. Шмигаль.

Інформація МОЗ України

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, за минулий тиждень виявлено 152 тис. нових випадків захворювання на COVID-19. З них 93,5% осіб — невакциновані. При цьому стабілізувалася динаміка приросту нових випадків та кількості госпіталізацій. Так, за минулий тиждень до лікарні потрапило 34 тис. осіб, з яких 93,2% — невакциновані.

«Стабілізацію показників відмітили в тих регіонах, які одними з перших зайшли в «червону» зону. Зокрема це Херсонська, Запорізька й Донецька області», — відзначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також у МОЗ повідомили, що минулого тижня відновили діяльність два заводи з виробництва кисню, які проводили регламентні роботи. Завдяки цьому до системи киснепостачання включено додатково 140 тонн рідкого кисню. У МОЗ підкреслили, що останнім часом значно зросло споживання кисню, тож Міністерство працює над залученням інших заводів, які готові його постачати.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій (Мінрегіону), минулого тижня поновлено діяльність робочої групи з метою перевірки виконання регіонами рішення Уряду щодо запобігання поширенню коронавірусу. Також представники Мінрегіону, МОЗ, Міністерства внутрішніх справ і Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) вирушили в регіони для відповідних перевірок.

Звіт національної поліції

У Національній поліції повідомили, що за минулий тиждень з метою виявлення підроблення COVID-документів було проведено 20 обшуків, з них 3 — у медзакладах й 1 — у туристичній агенції. Задокументовано протягом тижня незаконну діяльність 3 лікарів, вилучено 170 міжнародних свідоцтв про вакцинацію й заблоковано 2 Telegram-канали. Моніторингом також виявлено незаконну діяльність понад 60 посередників і 20 медичних працівників, що представляють 13 медичних закладів, та 40 вебресурсів.

За інформацією Національної поліції, за минулий тиждень розпочато понад 90 кримінальних проваджень за фактом підроблення COVID-документів, 55 проваджень — за матеріалами Державної прикордонної служби. Загалом розпочато 1065 кримінальних проваджень, з яких 80 щодо працівників медичних закладів і 35 — щодо працівників туристичних агенцій.

Підсумки наради

За підсумками наради профільним міністерствам було доручено організувати координацію закупівлі кисневих станцій. На ці потреби Уряд виділив додатково 400 млн грн.

Також було доручено Міністерству економіки, Держпродспоживслужбі й Національній поліції активізувати контроль за дотриманням перевірки COVID-сертифікатів у ТРЦ та закладах громадського харчування в регіонах, що перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.