У застосунку «Дія» з’явилися дитячі СOVID-сертифікати

В Україні батьки зможуть самостійно згенерувати сертифікат вакцинації для дітей від 12 років, які одержали одне COVID-щеплення чи прийшли повний курс імунізації. Про це повідомляє ютуб-канал «Дія».

Батьки, для отримання дитячого COVID-сертифікату у застосунку «Дія», мають встановити його останню версію на смартфон та авторизуватися. Далі необхідно додати до застосунку свідоцтво про народження дитини, вибрати «COVID-сертифікати» у меню «Послуги».

Повідомляється, що дитячий COVID-сертифікат буде доступним у «Дії» разом із сертифікатом вакцинації батьків.

Діти, які досягли 14 років, можуть авторизуватися у застосунку самостійно за допомогою біометричного паспорта або чипа NFC на ID-картці

Сертифікати вакцинації у застосунку «Дія» скоро стануть доступними для власників паспортів-книжичок та паперових посвідок на проживання, повідомив під час брифінгу перший заступник Міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб.

Він зазначив, що наразі вирішується питання щодо можливості одержання COVID-сертифікату у застосунку «Дія» для осіб, які мають паспорти старого зразка та посвідки на проживання.

Нагадаємо, що у Міністерстві цифрової трансформації дали роз’яснення щодо процедури отримання цифрового COVID-сертифіката для українців, які не мають біометричного паспорта  – вони зможуть отримати документ на порталі «Дія» та роздрукувати його.

Раніше стало відомо, що на порталі державних послуг «Дія» розпочали тестування нових видів цифрових сертифікатів – документів з результатами ПЛР-тестів і цифрових сертифікатів для осіб, які перехворіли на коронавірус.

Слід зазначити, що керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко спрогнозував зростання попиту на COVID-щеплення в Україні. Він пояснив, що медична система через декілька тижнів має бути готовою до подвоєння попиту на вакцину проти коронавірусу.