«Чистий мозок» — дайджест спростувань медичних міфів №20

МІФ №1: Рак – це грибок, що лікується квашеною капустою та ліками проти гельмінтів

Поширюється чергова «дивовижна» історія про методи боротьби з раком. З посиланням на українського «цілителя» повідомляється, що рак – це «грибкова інфекція», яку «можна вилікувати» кислими продуктами.

ФАКТ: Рак – це мутація ДНК клітини, а не грибок. Ліки, які дезінформатори радять для «лікування раку», використовується проти гельмінтів і захворювань, що передаються статевим шляхом.

Більше інформації тут: https://bit.ly/3AP6Hfj

МІФ №2: Поствакцинальний детокс після щеплення від COVID-19

У мережі поширюються схеми «поствакцинального детоксу» після щеплень від COVID-19, в яких «експерти» рекомендують приймати ванни з англійською сіллю, провести детокс кишечника, перейти на спеціальну дієту, вживати низку біодобавок і створити «атмосферу підвищених вібрацій» для «відновлення» ушкоджених мРНК-вакцинами генів.

ФАКТ: Імунна відповідь на вакцину є захисною, її дію не можна розвернути або відмінити. Побічні ефекти після вакцинації від COVID-19, які виникають у частини людей, не є індикатором того, що вакцина містила якісь шкідливі речовини і організм людини потребує детоксикації. Побічні ефекти (наприклад, головний біль, біль у м’язах, озноб, нудота та інші) є нормальними ознаками того, що організм людини, яка отримала вакцину, виробляє захист.

Більше інформації тут: https://bit.ly/3HpW0m8

МІФ №3:  Гендиректор Pfizer зізнався, що мікрочип у пігулках — для контролю за населенням 

У мережі поширюється інформація про нові плани щодо «контролю за населенням», нібито озвучені керівником фармацевтичної компанії Pfizer Альбертом Бурлою. За твердженням користувачів, він нібито рекомендує вставляти мікрочип у пігулки з метою контролю того, проковтнув пацієнт ліки чи ні. Як доказ користувачі мережі публікують відео виступ Альберта Бурли, в якому він дійсно розповідає про технологію біочипа в ліках.

ФАКТ: ​​Цитований виступ генерального директора Pfizer Альберта Бурли було знято у 2018 році, приблизно за два роки до пандемії COVID-19. Альберт Бурла говорив про препарат для лікування шизофренії, який містить цифровий датчик для відстеження прийому пацієнтом препарату. Вакцини, а також лікарські препарати, що застосовуються для лікування COVID-19, не містять жодних мікрочипів.

Більше про цей міф тут: https://bit.ly/3ufppvm

МІФ №4: Бустерна доза вакцини проти COVID-19 посилює ріст ракових клітин

Дезінформатори розповідають про те, що бустерна доза вакцини проти COVID-19 нібито посилює рак. Це начебто стало відомо завдяки першому задокументованому факту канцерогенного ефекту вакцини проти COVID-19. Публікацію супроводжує світлина, на якій нібито зображено поширення раку лімфатичної системи до та після вакцинації третьою дозою від COVID-19. У таких дописах йдеться, що 66-річний чоловік, якому належать знімки, на момент першої вакцинації не був хворий на рак (або його не було виявлено). Знімки до і після бустера з різницею в 22 дні нібито демонструють, як третя доза вакцини суттєво посилила ріст метастазів по всьому організму.

ФАКТ: Описаний випадок не є науковим дослідженням, і не може продемонструвати причинно-наслідковий зв’язок між вакцинами мРНК та появою чи  збільшенням пухлин. Центри контролю та профілактики захворювань у США (CDC) рекомендують людям з онкологією, помірною або сильно ослабленою імунною системою отримати бустерну дозу вакцини для кращого захисту від COVID-19.

Більше у спростуванні: ​​​​https://bit.ly/3HcYUud

МІФ №5: Міжнародний суд у Гаазі визнав пандемію COVID-19 геноцидом і фейком

Чимало користувачів у соцмережах поширюють новину про те, що Міжнародний суд у Гаазі нібито «після 4-місячного розгляду визнав геноцидом людства і фейком вигадану COVID 19 – пандемію».

​​ФАКТ: Серед справ, які перебувають на розгляді в Міжнародному суді ООН у Гаазі, відсутня справа щодо пандемії COVID-19. Такого суду, як «Міжнародний суд загального права», не існує.

Більше у спростуванні:https://bit.ly/3IQcHY0