Уряд розширив перелік закладів для трансплантації кісткового мозку

2 лютого 2022 р. на своєму засіданні Уряд розширив перелік медичних закладів, в яких всі трансплантації кісткового мозку оплачуються Міністерством охорони здоров’я.

Подробиці

Згідно з розробленою за ініціативою Міністерства охорони здоров’я постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707», перелік з 6 медзакладів-учасників пілотного проєкту, які можуть надавати послуги з трансплантації кісткового мозку, доповнено ще трьома.

Відтепер провадити діяльність, пов’язану з трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин у межах пілотного проєкту, можуть також:

  • КНП Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»,
  • клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами,
  • КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради.

Розширення кола учасників пілотного проєкту сприятиме збільшенню кількості трансплантацій кісткового мозку в Україні, покращенню якості та доступності до високотехнологічної медичної допомоги, а також продовжуватиме розвиток трансплантації як одного з пріоритетних напрямів охорони здоров’я.

Нагадуємо, що витрати за проведені операції лікарням-учасникам пілотного проєкту повністю покриваються коштами Державного бюджету. Для пацієнтів трансплантація є безоплатною.

Нагадаємо, у 2021 р. в Україні вперше розпочали надавати послуги з неродинної трансплантації кісткового мозку пацієнтам дорослого віку. Загалом протягом 2021 р. в Україні виконано 240 трансплантацій кісткового мозку (з них — 48 від донора — алогенні).