Аеромедична евакуація: вже здійснено 42 вильоти

42 медичні вильоти у Львівській та Київській областях було здійснено у січні завдяки проєкту з аеромедичної евакуації, що розпочався у 2021 р. та втілюється спільно Міністерством охорони здоров’я і Міністерством внутрішніх справ. Про це повідомляють у МОЗ України.

Подробиці

Проєкт дає можливість оперативно транспортувати з віддалених районів тих, хто потребує спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, а також своєчасно допомагати дорослим та дітям у невідкладному стані.

Також завдяки багатокомпонентності концепції єдиного аеромедичного простору отримали шанс на повноцінне життя пацієнти, які чекали на пересадку серця та печінки. Тричі за попередній місяць гелікоптери Національної поліції та літак Державної служби з надзвичайних ситуацій доставляли до Львова та Києва донорські органи, здійснивши перельоти з Вінниці, Рівного та Івано-Франківська.

Розширення пілотного проєкту

Наразі МОЗ планує розширення експериментального проєкту з аеромедичної евакуації: цьогоріч до нього мають долучитися як мінімум три регіони —  Івано-Франківська, Одеська та Запорізька області.

У 2022 р. на реалізацію концепції єдиного аеромедичного простору  Міністерство охорони здоров’я планує перерозподілити понад 50,5 млн грн, що сприятиме забезпеченню рівного та своєчасного доступу усіх громадян України до якісної медичної допомоги та подальшому розвитку національної системи трансплантації.

Додамо, що з вересня 2021 р. в рамках пілотного проєкту з аеромедичної евакуації було здійснено 106 вильотів: 56 у Київській та 50 у Львівській областях.