Внесення даних в ЕСОЗ про вакцинацію бустерною дозою

Частина питань із завантаженням COVID-сертифікатів пов’язана з неправильно внесеними даними про щеплення в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це зазначила заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Коментар Марії Карчевич

«Ми бачимо деякі труднощі, пов’язані з тим, як вносяться дані. Після старту вакцинальної кампанії з бустерного щеплення ми розробили інструкції для медичних працівників, які працюють із системою, та надіслали їх в усі заклади охорони здоров’я. Однак, можливо, не усім закладам ця інформація надійшла або не всі лікарі з нею встигли ознайомитися», — заявила заступник міністра.

М. Карчевич нагадала, що для правильно сформованого COVID-сертифіката на підставі бустерної дози потрібно, щоб в ЕСОЗ були коректно внесені такі дані:

  • кількість і порядковий номер вакцини зазначається: «1/1»;
  • причина вакцинації: «щеплення за станом здоров’я (планово)»;
  • етап вакцинації: «бустерна доза».

Новий навчальний матеріал

Також нагадуємо, що на сайті Академії НСЗУ є розроблений новий навчальний матеріал, присвячений внесенню даних після щеплення бустерною дозою.
Насамкінець заступник міністра зауважила, що пацієнтам також важливо знати цю інформацію, аби разом з лікарем мати можливість звірити коректність введення даних після щеплення.