Війна зачепила всіх українців. Цей травмуючий досвід може стати причиною посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Це крайня реакція на сильний стресор, що загрожує життю людини. Зазвичай ПТСР проявляється приблизно через 6 місяців після травмуючого досвіду. Але тривала дія стресора (перебування в окупації чи постійні обстріли) прискорює розвиток розладу.
Як дорослі, так і діти та підлітки.
Зверніть увагу на поведінку своєї дитини, якщо вона:
Звісно! Для того, щоб допомогти своїм дітям, батькам потрібно спочатку стабілізуватися психологічно самим, якщо потрібно, то за допомогою кваліфікованих фахівців — https://poruch.me/parents
Ловіть декілька порад:
ПТСР — це не вирок. Навіть, якщо у вас чи ваших дітей з’явився ПТСР, не варто впадати у паніку чи навпаки ігнорувати проблему. Вчасна підтримка та/чи допомога від кваліфікованого спеціаліста — шлях до відновлення.