Впровадження МКФ — революційна зміна в підході до реабілітації.

Впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, що відбулось за ініціативи першої леді України Олена Зеленська — це революційна зміна у підході до реабілітації після травм, захворювань та інших факторів, що мали негативний вплив на стан здоров’я.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко (Viktor Liashko) пояснив, що впровадження МКФ є першим ключовим етапом розвитку нової системи реабілітації та встановлення інвалідності в Україні.
Також національний класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого та довготривалого реабілітаційних періодів на усіх рівнях надання медичної допомоги. А саме у закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їх межами.
Тобто Україна має сучасний, дієвий інструмент, що спирається на принципи доказової медицини та є першим ключовим етапом розвитку новітньої цілісної системи реабілітації.
Це особливо актуально зараз, коли стільки людей, як військових, та і мирних жителів, постраждали через напад РФ. І надати їм якісну, всебічну допомогу — це наша перша та найважливіша задача.