Що робити, якщо вам відмовляють у щепленні

Через війну шанси підхопити небезпечні інфекції значно зросли. Захиститися від багатьох із них можна за допомогою щеплень. У першу чергу йдеться про вакцинацію проти хвороб, внесених до Національного календаря щеплень.

Вакцинуватися проти них можна безоплатно у державних медичних закладах чи в приватних клініках, які мають договір із Національною службою здоров’я України.

Також дуже важливо захиститися від коронавірусної хвороби. Щепитися можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації проти COVID-19. Для цього необов’язково мати декларацію із сімейним лікарем, проте її наявність значно полегшує внесення даних в електронну систему охорони здоров’я.

Якщо вам відмовляють у щепленні, не погоджуйтесь! По-перше, запитайте, на якій підставі вас не хочуть вакцинувати.

Відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки не може бути приводом для відмови. Наполягайте, що це незаконно.

Якщо заради вас не хочуть відкривати новий флакон коронавірусної вакцини, адже немає інших охочих, посилайтеся на лист МОЗ від 2 лютого 2022 року керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, що можна відкривати флакон із багатодозною вакциною з приходом першого пацієнта.

Якщо вирішити питання так і не вдалося:

  1. Зверніться до головного лікаря (керівника) медзакладу і поясніть суть проблеми.
  2. Якщо і це не допомогло, пишіть офіційну скаргу до департаменту/управління охорони здоров’я вашого міста чи області. Не забудьте вказати ім’я, прізвище, по батькові та посаду медика, який відмовив вам у вакцинації та чітко описати ситуацію.
  3. Скаргу також можна подати, подзвонивши в контакт-центр МОЗ — 0 800 60 20 19, або заповнивши електронну форму за посиланням https://moz.gov.ua/zvernennja-gromadjan

Знайте свої права та вакцинуйтеся!