Як організувати День донора на робочому місці

Зважаючи на важливість забезпечення запасами крові під час повномасштабної війни, в Україні триває загальнонаціональна акція «Твоя кров може воювати. Стань донором».

Щоб задонатити кров, необхідно:

  • звернутися до  центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров);
  • записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними;
  • записатися онлайн в реєстр донорів. Внести свої дані можна на ресурсі: https://www.donor.ua.

Проте, через завантаженість на роботі, територіальну віддаленість від центру крові або з інших причин не завжди є можливість приїхати до центру крові.

Якщо ви чи ваші колеги мають бажання задонатити кров — це можна зробити прямо на робочому місці, адже центри крові мають бригади, які за попередньою домовленістю приїздять на певні локації з необхідним обладнанням і проводять забір крові.

Щоб організувати донацію крові на території офісу, слід зробити наступне:

  • провести опитування серед колег – скільки є охочих здати кров. Для запрошення виїзної бригади потрібно не менше ніж 40 потенційних донорів. Залежно від числа донорів формується склад медичної бригади;
  • якщо визначилися з кількістю охочих здати кров, зателефонуйте до найближчого центру крові. Список усіх центрів крові з актуальними телефонами є за посиланням: http://bit.ly/3EyL8CW ;
  • також можна скористатися електронною адресою і направити до центру лист з пропозицією (адреси є на сайтах центрів крові).

Представник центру крові обговорить з вами день та час проведення забору крові. Порадить, яку інформацію слід поширити в колективі, щоб потенційні донори могли підготуватися до донацій.

Процес здавання крові в офісі є абсолютно безпечним. Всі матеріали, що використовуються, є одноразовими, стерильними та відкриваються безпосередньо перед забором у присутності донора.

Звертаємо увагу, що для роботи виїзної бригади треба підготувати приміщення.

Це може бути велика зала або не менше 3 кімнат, одна з яких — площею від 20 м². У них необхідні місця (стіл + стільці) для реєстратора, лаборанта і терапевта, а також світлий та з гарною вентиляцією простір для здавання крові. Доцільніше ці кімнати сфотографувати та надіслати медичним працівникам центру крові для планування розміщення бригади.

Здавання крові потребує відповідної підготовки донора та відсутності протипоказань. Повна інформація про це — за посиланням: http://bit.ly/3YX75DJ .

Всі донори проходять медичний огляд та необхідні лабораторні обстеження під час виїзного дня донора. Додаткових обстежень напередодні проводити не потрібно.