В КНП “ЦМКЛ” вже вдруге успішно замінили серцевий клапан за найсучаснішою технологією TAVI

Без жодного розрізу на грудині: В ЦМКЛ вже вдруге успішно замінили серцевий клапан за найсучаснішою технологією TAVI

Оперативне втручання здійснили 66-річній пацієнтці з критичним аортальним стенозом, яка перенесла декілька важких онкопатологій, через що мала високий хірургічний ризик та протипоказ до проведення операції на відкритому серці.

«Жінка подолала рак і знаходилась в стійкій ремісії тривалий час. Через онкологію раніше їй проводили двобічну мастектомію, хіміо- та променеву терапію на грудну клітку, внаслідок чого у пацієнтки розвинувся остеопороз кісток. Після розсічення її грудина могла не загоїтись», – пояснює лікуючий лікар пацієнтки, кардіохірург Тарас Гудзенко.

Імплантацію транскатетерного аортального клапана лікарі відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії (ВІКРК) здійснили через невеликий розріз (3 см) на правому стегні, без жодних розрізів на грудній клітці та без зупинки кровообігу.

«У стислому вигляді транскатетерний клапан, який ми імплантували, є досить компактний (7 мм), тому проходить по судинах до серця і потрапляє в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширився до потрібного розміру і почав виконувати функції, на які вже був не здатен рідний клапан», – говорить завідувач ВІКРК, серцево-судинний хірург Олег Совтус.

Використання таких ендоваскулярних технологій значимо скорочує реабілітаційний період пацієнтів. Наша пацієнтка вже на другий день після операції могла ходити, зараз активно реабілітується і незабаром буде виписана з ЦМКЛ.

▪️Операційна команда: ментор Андрій Хохлов, серцево-судинний хірург Олег Совтус, кардіохірурги Тарас Гудзенко та Андрій Бойко, анестезілоги Євгеній Грущак та Ігор Максимюк, операційна медсестра Мар’яна Бабійчук, медсестра-анестезистка Наталія Безбах

Пацієнтів, які очікують на TAVI є чимало.

«У кожної людини індивідуальний розмір аорти. Тому перед операцією здійснюється цілий комплекс вимірів, згідно даних КТ, аортографії з ЕКГ-синхронізацією, де вимірюються всі розміри кореня аорти і не тільки. На підставі цього робиться висновок, чи підходить розмір клапана для того чи іншого пацієнта», – говорить Тарас Гудзенко.

До слова, TAVI вдруге успішно провели в ЦМКЛ. Вперше – наприкінці 2023 року. Закупівля клапанів для цих двох оперативних втручань відбулась за рахунок коштів державного бюджету.

Наші лікарі дякують за співпрацю та неоціненний досвід ментору, проктору Андрію Хохлову та представнику фірми Medtronic Іллі Марцинюку. Вдячні за підготовку та кардіологічний супровід колективу відділення кардіології ЦМКЛ.За сприяння в організації та можливість постійно розвиватись директору ЦМКЛ Тарасу Масляку та медичному директору Олегу Ціхоню.