Іноді здається, що з настанням осені підтримувати збалансоване харчування стає складніше. Однак це не зовсім так, адже земля щедро дарує нам овочі навіть восени. Тож ми все ще можемо забезпечувати себе необхідними вітамінами та корисними речовинами.
Сьогодні поговоримо про буряк. Він не лише додає яскравих кольорів нашим стравам, але й містить корисні речовини, які мають численні переваги для здоров’я – від підтримки серцево-судинної системи до покращення травлення.
То що ж такого корисного містить буряк?
Вітаміни:
☛ Вітамін С (аскорбінова кислота) – зміцнює імунну систему, підтримує здоров’я слизових оболонок і шкіри.
☛ Вітамін В9 (фолієва кислота) – важливий для утворення клітин крові, запобігання анемії, а також обов’язковий для нормального розвитку нервової системи плода під час вагітності.
☛ Вітамін В6 (піридоксин) – необхідний для утворення клітин крові, оптимального функціонування мозку, підтримки обміну речовин тощо.
☛ Вітамін А у формі бета-каротину, який підтримує здоров’я органу зору, шкіри та слизових оболонок.
Мікроелементи:
☛ Калій – регулює водно-сольовий баланс, підтримує здоров’я серця, сприяє забезпеченню нормального серцевого ритму та артеріального тиску та допомагає нормальній роботі м’язів.
☛ Магній – важливий для нервової системи, регулює роботу м’язів і серця, бере участь у процесах синтезу білків та вироблення енергії.
☛ Залізо – сприяє утворенню гемоглобіну, що необхідно для транспортування кисню в крові, і допомагає запобігти анемії, пов’язаної з його дефіцитом.
☛ Кальцій – необхідний для здоров’я кісток і зубів, бере участь у скороченні м’язів та передачі нервових імпульсів.
☛ Марганець – важливий для утворення сполучної тканини, регулює рівень глюкози та бере участь у метаболізмі жирів і вуглеводів.
☛ Мідь – допомагає у засвоєнні заліза, важлива для формування кісткової тканини та нервових волокон.
Інші корисні компоненти:
☛ Бетаїн – підтримує роботу печінки, допомагає у регулюванні метаболізму та захищає від серцево-судинних захворювань.☛ Антоціани – антиоксиданти, що захищають клітини від окислювального стресу та пошкодження вільними радикалами.