УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Що потрібно знати про харчові отруєння

Із приходом літа збільшується кількість харчових отруєнь. Зважаючи на те, що на спеці продукти швидше псуються, потрібно бути напоготові і відповідально ставитися до вибору вашого харчування, щоб не псувати собі літній відпочинок і не ризикувати власним здоров’ям.
Не нехтуйте санітарними нормами і ретельно мийте овочі, фрукти та ягоди. Навіть якщо ви зірвали їх на своїй власній ділянці. Правильно робити це в 2 етапи: спочатку промийте плоди під проточною водою, а потім ще раз кип’яченою. Не купуйте і не вживайте продукти, зовнішній вигляд яких не викликає у вас довіри.
Важливо відповідально підходити до вибору овочів, фруктів і ягід для своєї родини. Адже найбільше ці природні полівітаміни люблять саме діти. Відвідуйте ринки та супермаркети, в яких ви впевнені, і уважно оглядайте зовнішній вигляд плодів.
Щороку в КНП “Міська дитяча клінічна лікарня” лікується 25-30 дітей віком від року до 15 років з приводу отруєнь різної етіології: засобами для прання, миючими засобами, неякісними продуктами харчування, алкогольними напоями.
На час літніх канікул багато дітей залишається без нагляду дорослих, що становить більшу загрозу отруєння.
Шановні батьки, просимо не залишати дітей без нагляду, зберігати ліки, речовини що можуть викликати отруєння в недоступних для дітей місцях, регулярно проводити з дітьми бесіду про правила особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук перед їжею, приготуванням їжі, шкідливі звички та їх наслідки.