УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Очільник МОЗ пояснив, чи доведеться українцям заново вакцинуватися від коронавірусу

В Мінохорони здоров’я допускають, що повторна імунізація тих, хто вже пройшов повний курс вакцинації, можлива. Однак поки немає чіткого розуміння, що буде далі. Про це повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко, пише РБК-Україна.

В МОЗ пояснили, чи доведеться українцям заново вакцинуватися від COVID-19.

Посадовець заявив, що у відомстві готуються до подібного розвитку подій. Однак, за словами Ляшка, нагальне питання – щоб повний курс вакцинації пройшли якомога більшість українців.

«В пріоритеті, щоби хоча б один курс отримали більшість українців. Але ми усвідомлюємо, що якщо будуть реальні дані і рекомендації проводити другий комплекс щеплень, то ті українці, які проактивно налаштовані щодо вакцинації, 100% прийдуть і зроблять щеплення», – сказав Віктор Ляшко.

Міністр підкреслив, що, якщо дослідження покажуть необхідність  робити третю, бустерну, дозу, то в країні її теж робитимуть.

Ляшко припустив, що зараз можливі декілка варіантів – або повторний курс із двох вакцинацій, або отримання третьої, бустерної дози. Він також заявив, що в МОЗ попередніх заяв не роблять, оскільки ще немає чіткого розуміння, що буде далі.

Нагадаємо, в МОЗ розповіли, що в Україні можуть ввести допуск у заклади громадського харчування і торгові центри тільки для щепленних від коронавірусу. Однак відповідне рішення має прийняти Кабінет Міністрів України.

Нещодавно в Ізраїлі зробили заяву про те, що в країні вакцинуватимуть від COVID-19 третьою дозою громадян з ослабленим імунітетом.

Інформація про ревакцинацію з’явилася на тлі заяви фармкомпанії Pfizer про необхідність застосування третьої (бустерної) дози вакцини. Однак американські медичні регулятори CDC і FDA вже відреагували, заявивши, що людям, які пройшли повний курс щеплення, тобто отримали дві дози, в даний час ревакцинація не потрібна.