УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Вакцинацію дітей віком від 5 років можуть розпочати до кінця року

У США перші щеплення вакцини від коронавірусної інфекції для дітей у віці 5-11 років можуть розпочати робити до кінця цього року або на початку 2022 року, терміни імунізації дітей молодше 5 років поки не визначені, пише видання ABC News.

Ковід-вакцинацію дітей віком 5-11 років можуть розпочати до кінця року.

Зазначається, що за даними Американської педіатричної академії, минулого тижня у понад 94 тис. дітей виявили COVID, а лікарні Сполучених Штатів повідомляють про все більшу кількість дітей в педіатричних ковідних відділеннях.

Видання з посиланням на дані Федерального управління з лікарських засобів повідомляє, що перші уколи для маленьких дітей очікуються  вже в цьому році – пізно восени або на початку зими.

Відомо, що фармкомпанія Pfizer заявила, що представить дані про безпеку вакцини для дітей у віці від 5 до 11 років до кінця вересня. Компанія Moderna заявила, що зробить це в середині осені. Після цього FDA буде вирішувати, як швидко воно надасть дозвіл.

В цілому, як пише видання, федеральні і галузеві чиновники заявили, що очікують на перші щеплення вакцини дітям віком 5-11 років до кінця цього року або на початку 2022 року. Терміни вакцинації дітей молодше 5 років ще не визначені, але офіційні особи висловили сподівання, що незабаром після цього піде зелене світло для малюків і немовлят.

Зазначається, що клінічні випробування все ще тривають, FDA хоче розширити коло дітей, які записалися на вакцинацію в якості волонтерів. Збільшення числа добровольців підвищує ймовірність того, що навіть самі рідкісні побічні ефекти можуть бути виявлені до того, як програма стане загальнонаціональною.

Президент Американської академії педіатрії Лі Савіо Бірс повідомив, що «Дельта»-штам» створює новий і серйозний ризик для дітей і підлітків по всій країні, як і для нещеплених дорослих. Прагнучи прискорити процес авторизації, Лі Савіо Бірс запропонував FDA дозволити вакцинувати дітей на підставі даних, отриманих від уже зареєстрованих дітей, а потім продовжити спостереження за розширеною другою групою дітей.

У свою чергу, у FDA неодноразово повідомляли, що будуть дотримуватися запланованого графіка.

«Щоб усі зрозуміли, ми будемо дуже обережні, коли будемо звертатися до маленьких дітей», – заявили FDA.

Нагадаємо, що в Україні з минулого тижня стартувала імунізація дітей від коронавірусу. Почали з Чернівецької області, там щепили 5 дітей від 13 років.