УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Фізичні навантаження дозволяють сповільнити зниження когнітивних функцій у літніх людей

Нове дослідження показало, що регулярна фізична активність від помірної до високої інтенсивності допомагає уповільнити зниження когнітивних здібностей у людей похилого віку, особливо з високою концентрацією тау-білка, повідомляє портал Medscape.Доктор філософії, доцент Інституту здорового старіння (RIHA), що в Чикаго (Іллінойс), провідний автор дослідження Панкадж Десаї повідомила, що дослідження загального тау-білка в крові – досить нова область інтересу в цій області.

«Було проведено обмежене дослідження, щоб зрозуміти взаємозв’язок між загальним тау, фізичною активністю і когнітивними функціями», – сказав вона.

За словами доктора філософії, отримані результати можуть допомогти у використанні біомаркерів крові для подальшого розвитку профілів ризику і можуть дати шанс на раннє втручання.

Всього в дослідження участь взяли 1 159 осіб, 63% з яких жінки, середній вік 77,4 року.

В рамках триваючого дослідження відповідні дані, включаючи самооцінку рівня фізичної активності, загальну концентрацію тау-білка в сироватці та результати стандартних тестів когнітивних функцій, збираються кожні 3 роки.

Середня активність була визначена як участь менше ніж 150 хвилин фізичної активності на тиждень. Під високою активністю розумілося виконання 150 хвилин або більше фізичної активності на тиждень.

Серед усіх учасників 400 (35%) повідомили, що брали участь в середньому рівні фізичної активності, а 402 (35%) брали участь в високому рівні активності. Крім того, 357 осіб (31%) повідомили, що мало рухалися.

Серед людей з низькою загальною концентрацією тау (≤0,40 пг/мл) вихідні показники глобальної когнітивної функції були на 47% вище серед осіб з середньою фізичною активністю і на 41% вище, ніж у людей з високою фізичною активністю у порівнянні з однолітками з невеликою фізичною активністю.