УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Смертність від COVID-19: причетний фермент, який руйнує мембрани

Вчені з’ясували, що підвищений рівень фосфоліпази (sPLA2-IIA), може прогнозувати смертність від важкої форми коронавірусу. У людей, які померли від COVID-19, його рівень був у десять разів вище, ніж в осіб з легкою формою за захворювання. Про це пише видання Medical News Today.Науковці з Університету Аризони, Медичного факультету Університету Уейк-Форест і Університету Стоуні-Брук співпрацювати у дослідженні, щоб виявити основний механізм, який відповідальний за летальні наслідки коронавірусу. Свою роботу вони опублікували у The Journal of Clinical Investigation.

Старший автор дослідження, професор кафедри дієтології Університету Аризони, директор ініціативи Precision Nutrition and Wellness Initiative, доктор філософії Флойд Чілтон пояснив, що команда вчених використовувала дані ліпідоміка та виміряла близько 1,5 тис. ліпідних сполук, щоб порівняти їх у хворих на коронавірус з легкою та важкою формою.

«Статистика з високою роздільною здатністю і машинне навчання [ідентифікували] два процеси, які пов’язані зі смертю. Два важливих процеси включають sPLA2-IIA і мітохондріальну дисфункцію», – доповнив він.

Зазначається, що команда вчених досліджувала зразки плазми крові 127 госпіталізованих пацієнтів в період з травня по липень 2020 року на рівні ліпідних метаболітів та інших біохімічних речовин, щоб визначити закономірності, які пов’язані зі смертністю від COVID-19.

Дослідження показало, що люди померли від коронавірусу мали рівні sPLA2-IIA приблизно в десять разів вище, ніж у пацієнтів з легкою формою захворювання, і в п’ять разів вище, ніж у осіб, які пережили важку форму COVID-19.

Повідомляється, що рівень sPLA2-IIA не менше десяти нанограмів на мілілітр точно передбачив смерть від COVID-19 у 63% пацієнтів, які брали участь в дослідженні.

Фахівець з інтенсивної терапії та пульмонології, медичний директор відділення інтенсивної терапії в Медичному центрі Providence Cedars-Sinai Tarzana доктор Шахяр Ядегарі, який не брав участь у дослідженні зазначив, що воно є обнадійливими для визначення методів прогнозування та стандартизації ризику смертності пацієнтів від COVID-19

«Ми знаємо, що запалення відіграє ключову роль в підгрупі пацієнтів, у яких розвивається важка форма COVID-19, і якщо передбачити відмінні ознаки цих пацієнтів до погіршення їх стану, можна почати лікування, щоб допомогти пацієнту», – резюмував він.

Раніше дослідники зі Швейцарії виявили, що гіперглікемія підвищує ризик важкого перебігу COVID-19.