УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Польові епідеміологи — «детективи хвороб»

7 вересня 2021 р. вперше відзначався Всесвітній день польової епідеміології.

Роль польових епідеміологів є життєво важливою для безпеки громадського здоров’я. Коли весь світ стикнувся з пандемією COVID-19, польові епідеміологи розпочали своє розслідування.

Про польових епідеміологів

Їх називають «детективами хвороб», адже саме вони є відповідальними за дослідження та підтвердження спалахів, виявлення випадків, контактів і факторів ризику захворювань.

Польові епідеміологи володіють широким спектром знань, застосовують у своїй діяльності міждисциплінарні підходи, що допомагають швидко та якісно реагувати на велику кількість проблем у сфері охорони здоров’я. Основною метою їх роботи є зниження захворюваності та смертності серед населення, а сфера їх діяльності охоплює охорону здоров’я, гігієну навколишнього середовища, медицину (зокрема і ветеринарну), мікробіологію та вірусологію, лабораторну сферу, комунікації.

Центр громадського здоров’я за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) та Агентства зі зменшення військової загрози США впроваджує програму підготовки з польової епідеміології.

В умовах сьогодення, з урахуванням пандемії COVID-19, ця програма актуальна, як ніколи. Станом на сьогодні вже випустили 3 когорти спеціалістів із польової епідеміології, що стали критично необхідним ресурсом під час пандемії. Їх знання й уміння допомагають проводити розслідування спалахів інфекційних захворювань не лише COVID-19, а й сибірки, сальмонельозу та туляремії в Україні.

Головним принципом інтервенційної епідеміології є застосування науково обґрунтованих даних. Фахівці використовують епідеміологічні навички для визначення проблем, вимірюють фактори ризику, а також розробляють та оцінюють програми, що сприяють покращенню здоров’я населення.