Діагностика COVID-19: Уряд виділив додатково 150 млн грн

Кабінет Міністрів України на своєму позачерговому засіданні 11 жовтня 2021 р. виділив 150 млн грн на забезпечення потреби закладів охорони здоров’я, які проводять попередню діагностику COVID-19, розхідними матеріалами для діагностики коронавірусної хвороби. Із відповідною пропозицією 6 жовтня до Уряду звернувся міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Коментар Віктора Ляшка

«Коронавірусна хвороба, а особливо штам «дельта», поширюється дуже швидко. Тому ми повинні вживати всіх можливих заходів для оперативного реагування, зокрема, тестувати осіб із будь-якими симптомами гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), відстежувати контактних осіб. Тестування є одним із способів перервати ланцюг інфікування», — наголосив В. Ляшко.

Кошти виділили за бюджетною програмою «Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками».

Додатково очікується поставка 2 млн експрес-тестів за кошти спеціального фонду Державного бюджету України за бюджетною програмою «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Це дозволить покрити додаткову потребу закладів охорони здоров’я для діагностики COVID-19 та забезпечити безкоштовне тестування осіб з підозрою на коронавірусну хворобу.

Головуючи на засіданні Херсонської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міністр ще раз наголосив на необхідності дотримуватися раніше розроблених алгоритмів щодо функціонування єдиних маршрутів доставки біологічного матеріалу на підтвердження методом полімеразної ланцюгової реакції.