В цілому 72,6% учасників перенесли інсульт, а у 88,4% в анамнезі була гіпертонія.
Половина учасників у контрольній групі дослідження продовжила використовувати звичайну сіль у раціоні. Інші учасники вживали сіль зі зниженим вмістом натрію, яка містила 75% хлориду натрію і 25% хлориду калію.
Після 4,74 року спостереження, частота інсультів в селах, де люди вживали сіль зі зниженим вмістом натрію, була на 13% нижче в порівнянні з контрольною групою.
Науковці підкреслили, що заміна солі може бути практичним і недорогим заходом для малозабезпечених верств населення, коли люди додають велику кількість солі під час приготування їжі.
Автор дослідження, професор з Інституту глобальної охорони здоров’я Джорджа (George Institute for Global Health) в Австралії Брюс Ніл зазначив, що результати роботи вчених можна застосовувати до інших груп населення.
«Переваги зниження натрію, підвищення рівня калію і зниження артеріального тиску, ймовірно, будуть широко поширені, де б вони не були досягнуті у світі. Результат випробування є переконливим непрямим аргументом на користь зниження вмісту натрію і максимального збільшення вмісту калію в оброблених харчових продуктах», – додав він.
Повідомляється, що з міркувань безпеки до дослідження не були виключені люди, які приймали діуретики, добавки калію або мали серйозні захворювання нирок.
Нагадаємо, що у Німеччині виробники готових харчових продуктів зменшать вміст солі, жиру та цукру в їжі. Зокрема, виробники продуктів глибокого замороження зобов’язані скоротити вміст солі у них до 2025 року.