COVID-вакцинація вагітних: Ігор Кузін розповів, що робити

Вагітність жінки може бути протипоказом для COVID-щеплення, але лише для тих вакцин, в інструкції яких вказано, що вагітність є протипоказанням. Йдеться про вакцини AstraZeneca і CoronaVac. Вакцини Pfizer безпечні для вагітних. Таку інформацію в інтерв’ю Укрінформ озвучив головний санлікар Україні Ігор Кузін.

 

Представник МОЗ розповів, що існують дослідження, які вказують, що вагітні, особливо у другий-третій триместр, мають високий ризик важкого перебігу коронавірусної хвороби. Серед обтяжувальних факторів Кузін назвав надмірну вагу, супутні хвороби, цукровий діабет.

Кузін запевнив, що вакцина від Pfizer була повністю протестована – в дослідження входили як вагітні, так і ті, хто завагітнів впродовж дослідження. «Тому безпечність та ефективність вакцини Pfizer для вагітних доведена», – сказав Кузін.

Дізнайтеся більше: COVID-19 впливає на спроможність зачинати дітей – лікарка із Дніпра

Він пояснив, що в інструкціях до препаратів AstraZeneca і CoronaVac вагітність вказана як протипоказ до щеплення.

За словами Кузіна, для вакцини Pfizer рішення про імунізацію вагітної приймає акушер-гінеколог, який веде вагітність жінки, після оцінки супутніх станів, імунітету. Наразі для вакцинації вагітних використовується лише одна вакцина – Pfizer.

Кузін пояснив, що в офіційних роз’ясненнях лікарям МОЗ просить, щоб саме вагітним жінкам проводилася відповідна оцінка ризику і надавалася усі необхідні дані про ризик коронавірусної хвороби під час вагітності, до чого вона може призвести і ймовірних переваг щеплення.

Представник МОЗ нагадав, що Національна технічна група експертів з питань імунізації щодо ковід-вакцинації вагітних дала своїх рекомендації ще навесні.

«Були дискусії з профільними асоціаціями акушерів-гінекологів, вони переважно підтримують таку позицію. І багато з них проактивно інформують жінок, оскільки супутні стани або другий-третій триместр вагітності можуть бути ризикованими», – сказав Кузін.

Нагадаємо, в жовтні в МОЗ дали роз’яснення, що вакцинувати від ковіду вагітних жінок потрібно вакцинами на платформі мРНК.  В Україні це Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

У Сполучених Штатах почали закликати вагітних зробити антиковідне щеплення ще в серпні. Тоді CDC представили нові докази, які підсилюють рекомендацію щодо вакцинації вагітних від COVID-19.