Представник МОЗ розповів, що існують дослідження, які вказують, що вагітні, особливо у другий-третій триместр, мають високий ризик важкого перебігу коронавірусної хвороби. Серед обтяжувальних факторів Кузін назвав надмірну вагу, супутні хвороби, цукровий діабет.
Кузін запевнив, що вакцина від Pfizer була повністю протестована – в дослідження входили як вагітні, так і ті, хто завагітнів впродовж дослідження. «Тому безпечність та ефективність вакцини Pfizer для вагітних доведена», – сказав Кузін.
Дізнайтеся більше: COVID-19 впливає на спроможність зачинати дітей – лікарка із Дніпра
Він пояснив, що в інструкціях до препаратів AstraZeneca і CoronaVac вагітність вказана як протипоказ до щеплення.
За словами Кузіна, для вакцини Pfizer рішення про імунізацію вагітної приймає акушер-гінеколог, який веде вагітність жінки, після оцінки супутніх станів, імунітету. Наразі для вакцинації вагітних використовується лише одна вакцина – Pfizer.
Кузін пояснив, що в офіційних роз’ясненнях лікарям МОЗ просить, щоб саме вагітним жінкам проводилася відповідна оцінка ризику і надавалася усі необхідні дані про ризик коронавірусної хвороби під час вагітності, до чого вона може призвести і ймовірних переваг щеплення.
Представник МОЗ нагадав, що Національна технічна група експертів з питань імунізації щодо ковід-вакцинації вагітних дала своїх рекомендації ще навесні.
«Були дискусії з профільними асоціаціями акушерів-гінекологів, вони переважно підтримують таку позицію. І багато з них проактивно інформують жінок, оскільки супутні стани або другий-третій триместр вагітності можуть бути ризикованими», – сказав Кузін.
Нагадаємо, в жовтні в МОЗ дали роз’яснення, що вакцинувати від ковіду вагітних жінок потрібно вакцинами на платформі мРНК. В Україні це Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
У Сполучених Штатах почали закликати вагітних зробити антиковідне щеплення ще в серпні. Тоді CDC представили нові докази, які підсилюють рекомендацію щодо вакцинації вагітних від COVID-19.