Кабмін розглянув законопроєкт «Про допоміжні репродуктивні технології»

Кабінет Міністрів України розглянув проєкт Закону України «Про допоміжні репродуктивні технології». Документ затверджує механізми застосування лікувальних програм, завдяки яким українці, що мають безпліддя, зможуть реалізувати свої репродуктивні права. Документ є актуальним, адже раніше багато аспектів репродуктивної медицини  врегульовані не були.

«На виїзній колегії Міністерства охорони здоров’я, яка була присвячена саме розвитку та охороні материнства та дитинства, в експертному медичному середовищі обговорювали, зокрема, і питання планування сім’ї та репродуктології. Думка експертів одностайна:  репродуктивна медицина розвивається і надає українським парам можливість використовувати кращі світові практики. Настав час прибрати юридичні колізії та чітко визначити правила роботи», — заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За статистикою, в Україні частота жіночого безпліддя сягає до 60 %, а чоловічого — до 40 %. Проблема безпліддя широко поширена у всьому світі, тому для її розв’язання лікарі розробили новітні з методики лікування безпліддя — допоміжні репродуктивні технології.

«Законопроєкт відповідає цілям сталого розвитку Генеральної Асамблеї ООН щодо забезпечення універсального доступу до послуг репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, інформування та освіти, а також інтеграції репродуктивного здоров’я до національних стратегій і програм», — додав міністр.

Довідково:

Допоміжні репродуктивні технології — система методик, які застосовуються для розв’язання проблеми безпліддя, при яких окремі або всі етапи запліднення відбуваються поза межами організму людини (в умовах in vitro).