Безпечної дози алкоголю не існує

 Він може змінювати ваші думки, судження, впливати на прийняття рішень і поведінку, а також призвести до розвитку гострого респіраторного дистрес-синдрому, що є одним із найважчих ускладнень COVID-19.
Крім цього, є пряма залежність розвитку небезпечних захворювань від спожитих доз алкоголю. До прикладу, що більше спиртного ви вживаєте, то вищим стає ризик виникнення шести видів раку (https://bit.ly/3pBk0fj).
Як зменшити кількість алкоголю в період свят?
✅ Уникайте «тригерів». Якщо певні люди або місця спонукають вас до випивки, намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови.
✅ Зловживання алкоголем часто є помилковою спробою впоратися зі стресом. Знайдіть здоровіші способи, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, спорт, медитація, або інші техніки розслаблення.
✅ За можливості замініть алкогольні напої безалкогольними аналогами.
ℹ️ Крім цього, пам’ятайте:
▪️ Не сідайте за кермо, якщо випили. Навіть невеликі дози алкоголю можуть вплинути на самопочуття й реакцію.
▪️ Вживання алкоголю підвищує артеріальний тиск. Поєднання алкоголю з ліками може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть смерті.
Чого не варто робити, якщо у вас – алкогольна інтоксикація?
❌ Випити ще алкоголю, якщо у вас похмілля.
Цей спосіб не працює! Не вживайте алкогольні напої щонайменше 48 годин після того, як багато випили.
❌ З’їсти щось жирне.
Жирна їжа може зашкодити й без того подразненому шлунку, спричинити або посилити нудоту, що тільки погіршить ваше самопочуття. Віддайте перевагу легким стравам у невеликій кількості: кисломолочним продуктам або завареним вівсяним пластівцям.
❌ Випити кави.
Кофеїн може призвести до ще більшого зневоднення організму. Натомість обов’язково потрібно пити більше води – це допоможе вивести алкоголь та підтримати водний баланс.
❌ Пропускати прийоми їжі.
Коли вас нудить і навіть не хочеться вставати з ліжка, відмова від їжі може здатися хорошою ідеєю. Проте це може призвести до зниження рівня цукру в крові й погіршити ваше самопочуття.
❌ Відсипатися весь наступний день.
Найкраще, що ви можете зробити для себе наступного ранку – підвестися з ліжка та почати рухатись. Алкоголь виводиться з організму двома способами: із сечею та диханням. Отже, вставайте та гуляйте. Прогулянка на свіжому повітрі допоможе покращити самопочуття.
❌ Пити спортивні напої з електролітами або навіть ставити крапельниці, щоби відновити електролітний баланс.
Дослідження не виявили зв’язку між ступенем порушення електролітного балансу та тяжкістю похмілля або впливом доданих електролітів на тяжкість похмілля. У більшості людей організм швидко відновлює баланс електролітів щойно припиняється дія алкоголю (https://bit.ly/3qAezfY).
▪️ Що насправді допомагає при похміллі?
Час. Для того, щоб минули наслідки вживання алкоголю, ви маєте дочекатися, поки організм повністю виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю і поки відновляться рівень рідини, подразнені тканини й мозкова активність. Ці процеси прискорити неможливо (https://bit.ly/3FCxA7L).
Зрештою, єдиний засіб, що допомагає від похмілля — уникнути його і відмовитися від алкоголю.