Ризик смерті від COVID-19 серед невакцинованого населення у 10 разів вищий порівняно з вакцинованим

Невакциновані українці мають удесятеро вищий ризик смерті від COVID-19 та у 4,5 раза вищий ризик госпіталізації, ніж вакциновані. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, сьогодні вже не викликає сумніву той факт, що абсолютно в усіх куточках світу шанси на життя напряму залежать від вакцинального статусу. А нові мутації вірусу SARS-CoV-2 потребуватимуть більш дієвих засобів стримування та запобігання зростанню захворюваності, зокрема й ще більшого охоплення населення вакцинацією у 2022 р., підкреслив очільник МОЗ. З відкритих джерел відомо, що у Швейцарії COVID-19 призводить до смерті невакцинованих майже у 22 рази частіше, ніж тих, хто пройшов повний курс вакцинації. В США невакциновані помирають від наслідків COVID-19 у 5–7 разів частіше порівняно з вакцинованими, а у Франції — у 8 разів.

«Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення вищий, ніж у повністю вакцинованого, в 10 разів. За IV кв. 2021 р. майже 95% осіб, що померли, були невакциновані», — зауважив Віктор Ляшко.

Станом на кінець грудня 2021 р. частка вакцинованих пацієнтів серед госпіталізованих становила 11,7%. Таким чином, 88,3% осіб, що були госпіталізовані, не проходили курс щеплення. Наразі найвищі показники смертності виявлені у віковій групі ˃60 років. Вакцинацію від COVID-19 першою дозою в даній віковій групі отримали 38,9% осіб віком старше 60 років.

«Вакцинація базовим курсом щеплень та бустерною дозою — найкращий захист, який може врятувати життя вам та вашим близьким. Не зволікайте!», — нагадав міністр.