Віктор Ляшко: Ухвалення євроінтеграційних законів – це крок уперед на шляху до Угоди про асоціацію з ЄС

Збільшення фінансування системи охорони здоров’я та підвищення базової заробітної плати медикам – ті кроки, які допоможуть Україні розбудувати ефективну систему охорони здоров’я та наблизитися до стандартів ЄС. Про це міністр охорони здоров’я заявив під час засідання комісії з питань координації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

«Ефективна співпраця між Міністерством, Урядом та Верховною Радою України дозволила нам виконати зобов’язання України щодо реформування системи фінансування охорони здоров’я, що було одним з ключових компонентів Угоди про асоціацію. У поєднанні з рекордним збільшенням фінансування охорони здоров’я у Державному бюджеті України на 2022 рік, а також гарантованого збільшення оплати праці медичним працівникам ми маємо потужні передумови для успішного реформування охорони здоров’я відповідно до кращих європейських та світових стандартів!», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За словами міністра, саме завдяки активній співпраці усіх гілок влади минулого року вдалося ухвалити ряд євроінтеграційних законопроєктів у сфері охорони здоров’я, зокрема:

  • «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».
  • «Про приєднання України до Часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду)».
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині зі спрощення донорства й пересадки органів». Завдяки ухваленню вищезгаданого законопроєкту, в Україні вже вдалося провести 319 трансплантацій, з яких 19 – трансплантації кісткового мозку від нерідного донора. А ще: вперше здійснено пересадку серця дитині та проведено трансплантацію легенів.

У 2022 році Міністерство охорони здоров’я очікує на ухвалення євроінтеграційного законопроєкту «Про лікарські засоби», який має імплементувати важливі положення європейської директиви № 2001/83/ЕС.

Окрім того, важливим кроком на шляху угоди про асоціацію з ЄС є ухвалення законопроєкту, який сприятиме зміцненню здоров’я населення, запобіганню хворобам та збільшенню тривалості життя – №4142 «Про систему громадського здоров’я».

Серед євроінтеграційних пріоритетів МОЗ на 2022 рік залишається розвиток сфери донорської крові та її компонентів, а також участь у реалізації загальноєвропейської програми «EU4Health».