Штам «омікрон» виявлено у 20 областях України

Три тижні триває зростання захворюваності на COVID-19 в Україні. За цей час добова кількість випадків інфікування збільшилася у 7 разів, госпіталізацій — у 2 рази. Такі дані озвучив 31 січня 2022 р. міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час ранкового брифінгу.

Коментар Віктора Ляшка

«Попри обнадійливу тенденцію, що кількість людей, які тяжко захворіли та потребують лікування в стаціонарі, не зростає такими ж темпами, що і загальна кількість випадків інфікування COVID-19, вірус все ще становить серйозну загрозу, особливо для груп ризику та невакцинованих», — зауважив міністр.

Кількість нових зареєстрованих випадків за минулий тиждень знову майже подвоїлася порівняно з позаминулим: 194 тис. проти 110 тис.

Поширення штаму «омікрон»

Такий значний приріст нових випадків захворювань пов’язаний із стрімким поширенням на території України варіанту «омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2. Штам «омікрон» виявлено вже у 20 областях країни. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Житомирській, Чернівецькій, Тернопільській областях та Києві.

Україна на сьогодні знаходиться на 46-му місці серед 54 територій Європейського регіону Всесвітньої організації охорони здоров’я за кількістю випадків на 100 тис. населення за останні 14 днів.

Найбільше зросла кількість випадків на території Житомирської обл. — у 2 рази. Івано-Франківська обл., яка стала лідером приросту позаминулого тижня та опинилася на «червоному» рівні епіднебезпеки, минулого тижня мала значно нижчий приріст у +35,6%.

Важливість вакцинації

З огляду на ці дані, міністр ще раз звернувся до українців з проханням захистити своє здоров’я, зробивши щеплення проти коронавірусу. Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

«Чим більше ми будемо вакцинуватися та збільшувати свій захист, тим більше ми зможемо уникнути додаткових госпіталізацій та втрат життів. Чим більше ми будемо вакцинуватися та збільшувати імунний прошарок людей, тим краще ми зможемо мінімізувати проблеми для суспільства та забезпечити продовження роботи ключових секторів економіки у найближчі тижні та місяці», — додав В. Ляшко.

Основні групи ризику — це літні люди (імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із коронавірусною хворобою, яка може мати серйозні наслідки, коли вам за 60). Також особам із хронічними захворюваннями слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень COVID-19 значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

Не наражайте себе та близьких на небезпеку, вакцинуйтеся та будьте здорові!