Олексій Яременко: Українські медики вже отримують підвищену зарплату, а на керівників, які її не нарахують, – чекатиме перевірка

За січень медикам державних та комунальних закладів охорони здоров’я  вже нараховується заробітна плата на рівні не нижче 20 000 гривень для лікарів та 13 500 гривень для медичних сестер. Про це в ефірі «Радіо НВ» заявив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Зокрема, в більшості лікарень медики вже отримали нарахування нової базової заробітної плати. Ті ж медзаклади, які ще не здійснили нарахування, мають зробити це найближчими днями.

За словами заступника міністра, наразі у системі охорони здоров’я достатньо коштів для забезпечення оплати праці медикам у визначеному постановою розмірі.

«Якщо в якомусь медичному закладі проігнорують постанову Уряду та не нарахують базову заробітну плату, ми будемо приймати рішення щодо притягнення керівників такого медзакладу до відповідальності. Ми будемо розмовляти з кожним конкретним управлінцем, аби зрозуміти, в якому місці лікарня «просідає» та чому не вистачає коштів на забезпечення гідної оплати праці лікарям. Тобто ми будемо не просто фіксувати факт браку коштів, а й докладатимемо зусиль для покращення рівня менеджменту в закладі, аби керівництво навчилося правильно розподіляти кошти, та більша їх частина спрямовувалася на фінансове забезпечення медиків», – повідомив Олексій Яременко.

Зараз МОЗ збирає оперативну інформацію з кожного регіону, аби сформувати перелік медичних закладів, які не спроможні власним бюджетом забезпечити виплату гідної заробітної плати медикам. Такі заклади отримають дофінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров’я. Пакет дофінансування видаватиметься терміном на 6 місяців.

Однак МОЗ верифікуватиме медзаклади, які декларують, що потребують допомоги від держави. На кожен з них чекатиме перевірка Держаудитслужби, яка має з’ясувати, чи раціонально керівництво лікарні витрачає кошти.