У регіонах є достатня кількість вакцини для проведення щеплень від поліомієліту

1 лютого розпочалася кампанія з вакцинування проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря профілактичних щеплень. За два тижні кампанії щеплення отримали понад 21 тисяча дітей, що становить 15% від загальної запланованої кількості. Всього ж протягом кампанії  планується вакцинувати близько 144 тисяч неповнолітніх українців.

Про це йшлося під час селекторної наради, яка відбулася 14 лютого під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. Такі наради проводяться щотижня для якнайшвидшого усунення бар’єрів і найбільш ефективної реалізації кампанії.

За словами представників регіональних Центрів контролю й профілактики хвороб, серед актуальних перепон – високий рівень захворюваності на ГРВІ серед медичних працівників, складнощі з внесенням даних до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), а також велика кількість батьків, які категорично відмовляються від щеплень для своїх дітей.

На сьогодні вакцину від поліомієліту отримали 21 273 дитини віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). З них 10 605 отримали 1 дозу (12%) та 10 668 – другу дозу (19%). Деякі області розпочали щеплення у січні.

Найвищі показники охоплення вакцинацією фіксуються у Дніпропетровській (46%), Вінницькій (26%), Кіровоградській (24%), Луганській (20%), Херсонській (19%), Сумській (17%), Хмельницькій (17%) та Рівненській (17%) областях. Найнижчі показники – у Львівській (8%), Одеській (9%), Київській (10%), Черкаській (12%) та Миколаївській (12%) областях.

Таких темпів щеплення недостатньо для подолання поліомієліту в Україні.

У кожному з регіонів є достатня кількість інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) для проведення щеплень. МОЗ закликає батьків: перевірте вакцинальний статус своєї дитини, зверніться до свого сімейного лікаря або педіатра і надолужте пропущені щеплення. Вакцинація проти поліо – безоплатна.