Шанси поширення вірусу мавпячої віспи в Україні мінімальні — Ігор Кузін

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що ймовірність поширення в Україні вірусу мавпячої віспи дуже мала, та розповів про особливості цього захворювання.

«Шанси поширення мавпячої віспи на території України дуже малі. Дійсно, зараз у світі, зокрема у країнах Європейського Союзу, зареєстровано 258 випадків (включно з підозрами на це захворювання). Проте Україна не є транзитною країною для подорожей у країни Африки. Разом із тим, вірус дійсно є стабільним, не так швидко мутує, як, до прикладу, коронавірус, і перебіг є доволі легкий, набагато легший, ніж у натуральної віспи», — зазначив головний державний санітарний лікар.

Водночас українська система охорони здоров’я вже має вказівки, як діагностувати це захворювання. Тобто зараз ми перебуваємо на етапі моніторингу цієї ситуації. Станом на 24 травня в Україні випадки мавпячої віспи не зафіксовані.

«Я б хотів наголосити, що для того, щоб заразитися треба тривалий контакт з інфікованою людиною. Зараз це доволі малоймовірно, враховуючи те, що зараз туристичних маршрутів доволі обмежена кількість», — підкреслив Ігор Кузін.

Він пояснив, чому українці, які повертаються додому з-за кордону не становлять загрози для поширення вірусу мавпячої віспи. За його словами, система епідеміологічного нагляду у кожній країні передбачає детальне розслідування випадків захворювання та відстеження контактних осіб. Це, означає, що навіть якщо виникне ситуація, за якої наш громадянин матиме контакт із людиною, інфікованою цим вірусом, або сам захворіє, то до повного одужання він не зможе покинути країну перебування.