Затверджено Національний план дій щодо імплементації Міжнародних медико-санітарних правил в Україні

24 лютого, під час засідання Кабінету Міністрів України, було затверджено Національний план дій щодо імплементації Міжнародних медико-санітарних правил в Україні. Національний план був розроблений з метою розбудови ефективної системи міжнародної співпраці для реагування на надзвичайні ситуації, здійснення організаційних медико-санітарних заходів, спрямованих на запобігання занесенню та поширенню на території України хвороб.

«Україна крок за кроком впроваджує найкращий міжнародний досвід реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоровʼя, спрямовані на запобігання занесенню та поширенню хвороб повʼязаних з інфекційним, хімічним чи радіоактивним агентом. Протягом багатьох років ми, як держава, докладаємо багато зусиль для формування надійної системи громадського здоровʼя та міжсекторальної співпраці широкого кола стейкхолдерів, — заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. — За підтримки регіонального бюро ВООЗ проведено спільну зовнішню оцінку спроможностей України в рамках Міжнародних медико-санітарних правил, за результатами якої визначено ряд критичних точок, що потребують вдосконалення».

Реалізація плану дасть змогу створити надійну систему міжсекторальної співпраці під час реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я, сформувати належну правову базу, яка надаватиме Україні можливість реалізувати всі права та обовʼязки відповідно до вимог Міжнародних медико-санітарних правил в України.