На Полтавщині завершено монтаж сучасного ангіографа

Завдяки закупівлі Міністерством охорони здоров’я України сучасного ангіографа вже найближчим часом на базі Лубенської лікарні інтенсивного лікування, що на Полтавщині, запрацює довгоочікуване відділення інтервенційної кардіології.

Раніше у лікарні, яка цілодобово надає спеціалізовану багатопрофільну медичну допомогу, не було відділення судинної хірургії. Тепер завдяки новітньому обладнанню тут з’явиться спеціалізоване відділення, де лікарі зможуть проводити діагностику та лікування пацієнтів із судинними захворюваннями. Зокрема, артеріальними захворюваннями, атеросклерозом та його ускладненнями, захворюваннями вен.

Ангіограф дозволяє обстежувати та лікувати патології судин різних органів і систем, а також визначає місце звуження, закупорки або ж розширення судини, наявність внутрішньої кровотечі та інші процеси і хвороби, які виявити іншим шляхом не вдається.

Крім того, новітнє обладнання дозволяє оперативно та достовірно діагностувати захворювання серцево-судинної системи людини. Це допоможе кардіологам та нейрохірургам максимально оперативно надавати медичну допомогу у випадку інсульту чи інфаркту міокарда.

Команда медиків Лубенської лікарні інтенсивного лікування вже пройшла відповідне навчання та готова працювати у новому відділенні інтервенційної кардіології. Наразі монтаж обладнання вже проведено та подані документи на ліцензування.

Нагадуємо, що у 2021 році Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоров’я закуплено 24 стаціонарні цифрові ангіографічні рентгенівські системи на 210 млн грн. Постачання, монтаж та налагоджування медичного обладнання у заклади охорони здоров’я України триває навіть під час війни.