«Бустерни свою стійкість»: Міністерство охорони здоров’я посилює інформаційну кампанію на підтримку вакцинації проти COVID-19

В Україні збільшується кількість хворих з ускладненнями коронавірусу, а більшість населення досі не зробила бустерне щеплення. На підтримку вакцинальної кампанії Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я ініціювали проведення серії заходів у 10 регіонах України протягом березня-квітня 2023 року.

Вакцинація проти СOVID-19 – єдиний спосіб вберегти себе від важкого перебігу захворювання,  ускладнень та смерті. На даний момент 15,5  млн осіб в Україні вакциновано двома дозами, і лише 3,1 млн осіб – першою бустерною дозою та тільки понад 260 тисяч осіб – двома бустерними дозами щеплення. Бустер дуже важливий для того, щоб поновити та продовжити захист від COVID-19.

«В Україні зараз циркулюють штам Омікрон та ще 10 підтипів вірусу SARS-CoV-2. Для нас ризикованою є ситуація появи та фіксація підтипу Омікрону ХВВ 1.5, більш відомого як “Кракен”. Для цього штаму характерна швидка передача інфекції від людини до людини. За умови постійного перебування в бомбосховищах, неможливості дотримуватися протиепідемічних норм – значно зростає ризик швидкого поширення інфекції та вірогідність того, що більше людей захворіють на коронавірусну хворобу. Аби запобігти ускладненням від захворювання, ми закликаємо українців вакцинуватися проти COVID-19. У нас наявні якісні, безпечні та ефективні вакцини», – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У межах інформаційної кампанії в обласних центрах відбудуться семінари для лікарів про вакцинацію в умовах війни та пандемії COVID-19, а також «Здорова прогулянка» на відкритому повітрі для мешканців областей та внутрішньо переміщених осіб. Під час події відвідувачі зможуть навчитися скандинавській ходьбі, отримати інформацію про те, як турбуватися про власне здоровʼя та перевірити свій стан, а також вакцинуватися. Події відбудуться у таких містах західної та центральної України: Вінниця, Житомир, Рівне, Хмельницький, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород та Луцьк. Також інформаційна кампанія охоплюватиме соціальні мережі.

«Вакцинація не гарантує, що вам вдасться уникнути інфікування. Проте вже доведено, що щеплення значно полегшує перебіг захворювання та знижує ризик виникнення ускладнень, які можуть бути критичними в умовах війни. Ми спостерігаємо стабільне зростання захворюваності на COVID-19 – близько 15 тисяч підтверджених випадків за минулий тиждень. Збільшується також кількість ушпиталених через COVID-19 і померлих – до 100 летальних випадків на тиждень. Серед них 85 % становлять люди віком від 65 років, які мали би пройти базовий курс вакцинації й отримати принаймні одне бустерне щеплення», – пояснив Федір Лапій, лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Щоб вакцинуватися – зателефонуйте своєму сімейному лікарю або у найближчу поліклініку. Перевірити найближчий центр або пункт вакцинації проти СOVID-19 можна на сайті: https://vaccination.covid19.gov.ua/list