“Ти – особлива, а ми робимо видимим” – основні гасла мамографії в ЦМКЛ.

Проходити мамографію один раз на два роки, а пацієнтам із групи ризику та віком 45+ безкоштовно обстеження щороку. Саме такими є вимоги Національної служби охорони здоров’я, прописані в Програмі медичних гарантій на 2025.

Завідувач рентгенелогічного відділення ЦМКЛ Ігор Соколовський пояснює, що колись мамографію радили профілактично проходити 1 раз на рік всім жінкам, віком 40+:

«Втім, світова статистика медицини свідчить, що найбільше випадків раку грудей у жінок, яким 45-55 років. Від 40 мамографію варто робити тільки раз на два роки, оскільки в цей час цю онкопатологію діаностують значно рідше. Саме такий інтервал обстежень тепер є світовою тенденцією, який впроваджується у різних країнах. Ці нововведення вже прийшли і в Україну».

Лікар-рентгенолог Ігор Соколовський відзначає, що віднесення пацієнтки до групи ризику здійснюється тільки фахівцем вузького профілю – онколог, онконінеколог із обов’язковим записом у медичній карті амбулаторного хворого.

“Немає запису фахівця про віднесення до групи ризику – немає безкоштовного обстеження”, – каже Соколовський.

Лікар нагадує, що слід проходити профілактичні обстеження мамографії все-таки за тими часовими інтервалами, які сьогодні рекомендуються: «Навіть, якщо нічого не турбує і немає скарг, подбай про себе і своє здоров’я. Адже рак молочної залози займає перше місце по кількості випадків».

Нагадуємо, що для здійснення рентгенографії молочної залози (двобічна) в ЦМКЛ потрібне направлення з кодом 59300-00. Мамографія є і у переліку платних послуг, якщо у пацієнтки немає потрібного направлення і обстеження потрібно зробити позачергово.

«Важливим також є і те, що електронне направлення діє у всіх медзакладах, які мають договір з НСЗУ. Для прикладу, пацієнтка отримала його у лікарні в Сумах, але може обстежитись і в Івано-Франківську, зокрема, в ЦМКЛ, або навпаки», – говорить Соколоський.

Для запису на мамографію в ЦМКЛ телефонуйте у наш контакт-центр:+380951031030+380670999111