За три роки повномасштабної війни через постійні атаки росії на цивільну інфраструктуру система охорони здоров’я зазнала численних збитків. Загальні потреби у відновленні та реконструкції протягом десяти років оцінюються у $19,4 млрд.
Такі дані наведені у звіті «Четверта швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення» (Fourth Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment – RDNA4).
«Очевидно, що система охорони здоров’я потребує значних інвестицій та їх раціонального використання. Для визначення стратегічних орієнтирів цьогоріч була затверджена Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Маємо два ключові вектори: забезпечити стійкість системи в умовах війни та водночас зосередитись на відновленні, поєднавши його з процесами реформування та підвищення ефективності функціонування відповідно до принципу “краще, ніж було”», – зазначає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
У порівнянні з попередньою оцінкою RDNA3, що була оприлюднена торік, загальні втрати сектору охорони здоров’я збільшилися на 8,9%. Потреби у відновленні та реконструкції на наступне десятиліття зросли на 14%. Кількість пошкоджених закладів охорони здоров’я зросла на 36,7%, аптек – на 2,2% тощо.
Найбільші збитки зафіксовано у Донецькій (37,8% від загальної вартості збитків), Харківській (12,6%), Луганській (12,5%) та Херсонській (7,3%) областях, де бої були найбільш інтенсивними.
«Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA4)» презентована 25 лютого 2025 року Урядом України, Групою Світового банку, Європейською Комісією та Організацією Об’єднаних Націй. Відповідно до документа, загальна вартість відбудови та відновлення в Україні становить $524 млрд (€506 млрд) впродовж наступного десятиліття.