Інтенсивна програма спеціалізованої післядипломної підготовки терапевтів мови і мовлення стартувала у двох закладах вищої медичної освіти (далі – ЗВО).
Терапевти мови і мовлення (ТММ) — обов’язкові фахівці мультидисциплінарної реабілітаційної команди, які працюють з усім спектром розладів комунікації та ковтання.
В Україні професія ТММ у сфері охорони здоров’я є відносно новою, тому тимчасово їхні функції виконують фахівці в галузі освіти – логопеди.
Однак аби сьогодні на магістерському рівні вищої освіти розпочати підготовку терапевтів мови і мовлення необхідно забезпечити наявність професійно підготовлених викладачів.
Тому цього року в Україні впроваджується формальне навчання терапевтів мови і мовлення.
Програма реалізовуватиметься у двох ЗВО: Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця та Івано-Франківському національному медичному університеті. Її було розроблено за участі міжнародних експертів за посередництва ГО Українське товариство терапії мови і мовлення, за підтримки БФ Пацієнти України та погоджено з Міністерством охорони здоров’я України.
Тривалість інтенсивної програми – 4 місяці. А це — 600 годин навчання:
— майже 200 годин аудиторних занять
— 400 годин спрямованих на індивідуальне навчання та клінічну практику.
Висококваліфіковані ТММ міжнародного рівня будуть серед викладачів курсу. Географія експертів доволі широка: Австралія, США, Великобританія, Швейцарія, Бельгія. А ще фахівці супроводжуватимуть слухачів, зокрема під час практичної підготовки. Кожен учасник матиме супервізора, який призначатиметься на початку курсу.
Окрім кваліфікації у терапії мови і мовлення, усі викладачі мають науковий ступінь:
— Ліндсі Нікельс, професорка Школи психологічних наук Центру читання Університету Маккуорі (Австралія);
— Керол Р. Рот-Абрамсон, докторка філософії, консультантка кафедри дефектології Військово-морського медичного центру Сан-Дієго, сертифікація CCC, BC-ANCDS (США);
— Жюльєн Стефан, кандидат наук з прикладної лінгвістики (Університети Невшатель та Париж 3 Сорбонна Нова; Швейцарія, Франція);
— Симпелаєре Інгеборг, докторка медичних наук (Антверпенський університет; Бельгія);
— Памела Мері Ендербі, професорка, докторка наук, членкиня Королівського коледжу логопедів, почесна професорка Школи досліджень у сфері охорони здоров’я Університету Шеффілда (Велика Британія).
Важливим компонентом програми є орієнтованість дисциплін на формування клінічних компетентностей у слухачів щодо оцінювання та інтервенцій розладів мовлення, мови, їжі та пиття, когнітивно-комунікативних розладів та прагматики комунікативної взаємодії.
Велика увага приділятиметься пацієнтоорієнтованому підходу, доказовій практиці та роботі в команді з іншими фахівцями з реабілітації.
Важливою особливістю програми є те, що слухачі, які успішно завершать програму, не лише отримають кваліфікацію «терапевт мови і мовлення», а й зможуть навчати інших.
Пройти навчання можуть фахівці, які мають:
– вищу освіту за спеціальністю «Спеціальна освіта» або іншими спеціальностями галузі знань «Освіта/педагогіка» (з кваліфікацією / спеціалізацією логопед (логопедія)).
– досвід роботи терапевтом мови і мовлення в закладах охорони здоров’я.
Важлива умова! Слід успішно скласти вступний вступне випробування, поточні дисципліни та фінальне випровуння
Детальна інформація про вступ і навчання – у ЗВО, де викладатиметься програма, а також усі деталі ви можете знайти в Наказі Міністерства охорони здоров’я України від 20 грудня 2024 року № 2125: https://bit.ly/41MDl0s
====================
Ініціатива «Реабілітація травм війни» реалізується БФ «Пацієнти України» за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні