БЕЗБАР’ЄРНА ОСВІТА – ДЛЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО ДОСТУПУ ДО МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

НСЗУ звертає увагу на важливий аспект: безбар’єрність в медицині починається не тільки з фізичного простору, а й з першої комунікації лікаря і пацієнта. Щоб медична допомога була цілісно безбарʼєрною та доступною, лікарі орієнтуються не лише на клінічні протоколи, а й на вміння коректно взаємодіяти з кожним пацієнтом. Саме для цього Академією НСЗУ спільно з міжнародними партнерами створено низку освітніх курсів – безоплатних, актуальних і практичних.

Це онлайн навчання для лікарів всіх ланок, управлінців медзакладів, фахівців з реабілітації, психіатрії, паліативу, студентів та інтернів, соціальних працівників тощо. Курси навчають коректного діалогу, комунікації з ветеранами, підтримці пацієнтів із психічними розладами або з особливими потребами, а також як формувати толерантне, безбар’єрне середовище в медзакладах.

????Зокрема, серед таких курсів:

????Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням Керівництва mhGAP — курс створено в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська у рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Призначений для медичних працівників, але буде корисним для всіх, хто прагне поглибити свої знання:

▪️Частина 1 (Базовий рівень): https://cutt.ly/yrcVZgne

▪️Частина 2 (Поглиблений рівень): https://cutt.ly/PrcVZPIa

????Базові засади застосування Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ): https://cutt.ly/NrcVZNV7 .

Курс рекомендований для мультидисциплінарних реабілітаційних команд про застосування МКФ у роботі з пацієнтами з обмеженнями повсякденного функціонування. Створений у рамках проєкту “Реабілітація травм війни в Україні”, в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з розбудови ефективної системи реабілітації.

????Спочатку людина. Онлайн-курс про безбар’єрність у закладах охорони здоров’я: https://cutt.ly/4rcVXzEg.

Про облаштування доступного простору в медичних закладах з урахуванням потреб пацієнтів із порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, а також ветеранів.

????Реабілітація в системі охорони здоров’я: https://cutt.ly/frcVX9ju.

Рекомендовано для сімейних лікарів, лікарів вторинної ланки, фахівців інших спеціальностей, студентів та інтернів про організацію реабілітаційної допомоги пацієнтам з обмеженнями повсякденного функціонування.

????Реабілітація пацієнтів з ампутаціями: https://cutt.ly/4rcVCnCF.

Курс для фахівців з реабілітації про підходи до відновлення фізичного та психологічного стану пацієнтів після ампутацій.

????Перший контакт з людиною, яка втратила зір: https://cutt.ly/srcVC9Za.

Рекомендовано медикам для коректної взаємодії та можливості реабілітації людей з порушеннями зору.

????Лікар & Ветеран: https://cutt.ly/jrcVVT4Y.

Призначений для медичних фахівців, які працюють з ветеранами та військовими. Курс спрямований на підвищення якості медичної та психологічної допомоги.

????Медична допомога ветеранам: нові виклики та рішення: https://cutt.ly/FrcVBaO9.

Для сімейних лікарів про особливості допомоги ветеранам, які постраждали внаслідок війни.

????Особливості ведення пацієнтів, які пережили полон та/або постраждали від тортур, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом: https://cutt.ly/9rcVBKmu.

Курс для широкого кола медичних фахівців, допоможе підвищити якість, ефективність та доступність надання послуг для пацієнтів, які постраждали від тортур та /або СНПК.

????Упровадження мультидисциплінарного підходу до надання послуг уразливим групам на рівні первинної медичної допомоги: https://cutt.ly/QrcVNn33.

Про організацію послуг для уразливих груп на рівні первинної медичної допомоги.

????Моніторинг і ведення випадків сексуального та домашнього насилля у практиці лікарів первинної ланки: Перша психологічна допомога в кабінеті лікаря (за протоколом ВООЗ): https://cutt.ly/DrcVNV0K.

Для лікарів ПМД про виявлення ознак насильства та надання першої психологічної допомоги.

➡️Усі курси доступні за посиланням: academy.nszu.gov.ua

Лікарі мають змогу постійно вдосконалювати свої знання і навички за допомогою вільного доступу до безперервної освіти у зручному форматі. Курси регулярно оновлюються та доповнюються новими тематичними напрямами відповідно до викликів часу та реальних потреб пацієнтів. Сучасна медицина — це не лише про технології, обладнання і безбарʼєрне приміщення, а й про індивідуальний підхід до кожного пацієнта, незалежно від віку, статі і соціального статусу.

????Важливим орієнтиром у формуванні інклюзивного середовища є “Довідник безбар’єрності”: https://bf.in.ua/.????Гайд безбар’єрних подій: https://cutt.ly/WrcsTqIc.