РОЗВИТОК РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ!

На III Міжнародному Саміті міст і регіонів у Києві, що відбувся за участю Президента України Володимира Зеленського, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко представив результати трансформації та плани розвитку реабілітаційної системи в Україні.

«Нині реабілітація є одним із ключових пріоритетів державної політики. Завдання, яке поставив Президент України — зробити українську систему реабілітації найсильнішою в Європі. Йдеться про створення нової філософії реабілітації — з мультидисциплінарними командами, оновленими освітніми програмами, безбар’єрністю й доступністю допомоги на всіх рівнях. Крок за кроком реалізуємо це», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

???? Сьогодні в Україні:

▪ 555 медичних закладів надають безоплатну реабілітаційну допомогу

▪ Щодня надається 12 000+ сеансів реабілітації (утричі більше, ніж три роки тому)

▪ У системі працює майже 11 000 фахівців (усемеро разів більше, ніж у 2022)

▪ 413 000+ пацієнтів отримали допомогу у 2024 році

▪ 5,8 млрд грн передбачено на реабілітацію у 2025 році

???? Ключовий фокус на 2025 рік — розвиток амбулаторної реабілітації, зокрема для ветеранів. У кожній громаді, де є лікувальний заклад, має працювати амбулаторне реабілітаційне відділення для захисників і захисниць.

Йдеться про майже 300 таких просторів. Уже функціонують 90 — це 40% запланованої мережі. Це рішення дозволяє забезпечити безперервність відновлення та зменшити втрати часу між етапами допомоги.

Розвивається й мережа центрів досконалості — зараз їх 7. У цих закладах надається допомога, проводиться навчання мультидисциплінарних команд і впроваджуються сучасні клінічні практики. Запроваджено дуальну форму освіти, яка дозволяє формувати професійні команди та підвищувати рівень фахової підготовки.

Система реабілітації в Україні — це про сталість, фаховість і довіру. Ми змінюємо підхід до відновлення — і вже сьогодні це означає тисячі людей, які повертаються до повноцінного життя.