Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій. основою психічного здоров’я вважають стан загального душевного комфорту, який адекватно регулює поведінку людини в процесі життєдіяльності.
 10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я. Здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожного. Фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я.
За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей.
В Україні Всесвітній день психічного здоров’я відзначають з 1992 року. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.
Адже, згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителей (це більше 3 % всього населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.
Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність.
Стреси здебільшого призводять до неврозів. А від неврозу один крок до непоправних психічних розладів. Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди боряться з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.
Медики давно вже встановили перелік людей, найбільш схильних до стресів.
Зображення може містити: текст
156
Охоплено людей
0
Engagements
Boost Unavailable
Подобається
Коментувати
Поширити