УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Флакон на 15 доз: у МОЗ роз’яснили, як використовувати вакцину Moderna

В країні для проведення щеплень препаратом Moderna застосовують спеціальні шприци, які дозволяють використати всі 15 доз у флаконі, а не 14 (як порахували у COVAX). Тому Україна матиме додаткові 143 тис. доз COVID-вакцини від компанії Moderna. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що кожний флакон вакцини від американської фармкомпанії Moderna містить 15 доз. Завдяки наявним в Україні шприцам та відповідальності медиків, всі дози будуть використані.

Повідомляється, що вакцина Moderna до України надійшли за глобальною ініціативою COVAX. Препарат постачається у флаконах, які містять 13-15 доз (вказано в інструкції до вакцини). Представники COVAX під час розподілу та передачі вакцини до України порахували середнє число доз – по 14 у флаконі.

Згідно з таким підрахунком, 18 липня Україна отримала 2 000 040 доз вакцини від коронавірусної інфекції виробництва Moderna (якщо рахувати по 14 доз у флаконі).

У Мінохорони здоров’я наголосили, що в Україні використовують самоблокуючі шприци-0,5-LDV, Soloshot Mini, які дають можливість ефективно застосувати всі 15 доз вакцини з кожного флакона. Це означає, що країні з’явилися додаткові 142 860 доз вакцини, щоб імунізувати більше людей проти COVID-19.

У відомстві також закликали медпрацівників з максимальною ефективністю використовувати вакцину Moderna:

  • при отриманні та розподілі вакцини зазначати для кожного флакона – «отримано 15 доз»;
  • з кожного флакона робити по 15 ін’єкцій;
  • мінімізувати розлив;
  • заздалегідь складати списки імунізації;
  • планувати витрати препарату, щоб уникнути залишків та утилізації.

У МОЗ додали, що зростання кількості щеплених осіб – це відповідальність і заслуга бригад зі вакцинації та медиків, які завдяки наявним шприцам можуть застосувати всі 15 доз з кожного флакону Moderna.

Нагадаємо, що в Україну прибуло два мільйони доз вакцин Moderna, яку надав уряд Сполучених Штатів за ініціативою COVAX.