УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Україні може загрожувати спалах малярії

Серед основних причин можливого поширення інфекційної хвороби в країні – зміна клімату, яка спричинила збільшення кількості комарів та інших комах, пише РБК.За даними видання, останнім часом українці все частіше скаржаться на комарів, які атакували курорти Азовського та Чорного морів. Також на збільшення кількості комарів повідомляли кияни та жителі інших регіонів.

Зазначається, що в Україні водиться понад 100 видів комарів. Ентомологи повідомляють, що сезон комарів триває з квітня по жовтень. Однак різке збільшення кількості комах спостерігають не лише цього року. Зазначається, що активне розмноження комарів починається, коли впродовж тривалого часу дощі чергуються з теплом. Саме така погода тримається останні пару тижнів в Україні.

Комарі переносять бореліоз (хворобу Лайма), лімфатичний філяріоз (зараження паразитами), туляремію (бактеріальне захворювання). Також їхні укуси можуть викликати алергічні реакції, як у дітей, так і дорослих.

Однак однією з найбільших загроз все ж є малярія – небезпечне захворювання, що викликається паразитами та передається через укуси інфікованих самок малярійних комарів.

За даними ВООЗ, лише у 2019 році в світі на малярію захворіло 229 млн людей, з них більше 400 тис. померли.

Зазначається, що в Україні також є малярійні комарі. Поки небезпеки зараження вони не несуть: постійні джерела інфекції відсутні, а сьогоднішній клімат не дозволяє збудникам хвороби встигнути розвинутися.

Однак, за словами голови постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтина Ялового, через глобальне потепління, в Україні також змінюється клімат. Він попередив, у разі, якщо з підвищенням температури в країні почастішають тривалі періоди високої вологості, малярія почне поширюватися й на території України.

«Наскільки масовим буде це явище, залежить від інтенсивності кліматичних змін. Це ще один із десятків і сотень фактів, які доводять необхідність дбати про довкілля і боротися з глобальним потеплінням», – написав Яловий.

Нагадаємо, нещодавно у Волинській області лікарі зафіксували новий випадок туляремії. Жінку, в якої діагностували небезпечну хворобу, вкусив ґедзь.